Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafasını sırtına gömüp uyuyor

Kuşum neden kafasını sırtına gömerek uyuyor neden büyük ve hafif sulu diski yapıyor

• Üşütmüş olabilir

Kullanılan: 1 11.1%
  • O şekilde uyumayı sever ve dışkısı normal

Kullanılan: 8 88.9%

• Kullanılan toplam oy
    9

Cicikuşun sahibi

Yeni Üye
Kuşum hasta gibi değil gayet hareketli ama kafasını arkasına gömüp uyuyor kabartıyor kendini . Bir de hafif sulu büyük diski yapıyor. Tunekte uyumuyor

Ekli dosyalar

• 15312564117361013124320.jpg
    15312564117361013124320.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 8,033
Ne zaman aldınız ve ne zamandır bu durumda? Yeni yapmış dışkı fotografınıda ekleyin.

Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Başı arkaya yaslayarak uyuma şekli normaldir, hastalık belirtisi değildir. Günde kaç saat uyuduğu önemli. Sürekli uyur vaziyette mi?

Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Başı arkaya yaslayarak uyuma şekli normaldir, hastalık belirtisi değildir. Günde kaç saat uyuduğu önemli. Sürekli uyur vaziyette mi?
Yok sürekli uyur vaziyette değil. Ama tunekte çok durmuyor hep alt tarafında duruyor. Bir de bu günlerde fazlaca toprak yiyor . Evdeki çiçeğin toprağını . Diski resmi bi önceki soran arkadaşa attim ordan bakın isterseniz normal diski değil sanki

Kafeste kuş kumu ve kalamar kemiği var mı? Yoksa almalısınız.

Dışkı kanlı mı bir inceleyin. Buraya yazar mısınız?

Kuşların birkaç uyuma şekli vardır benimde bazen böyle uyuyor kuşunuz sabah hareketli oluyor ve yemini suyunu içiyorsa sorun yok zaten akşam gece vakti normal uyuyor ayrıca eş veya arkadaş almanı öneririm yalnız kalmasın ;)

Diskisi normal degil hangi saksiya konuyor? Zehirlenmis olabilir.

Toprak yemesi, sadece oyun amaçlı da olabilir veya bir vitamin eksikliği ya da hastalık göstergesi de olabilir. Dışkısı biraz sulu ama çok sorunlu gibi durmuyor. Rengi siyah değilse hasta olduğunu sanmıyorum. Ayna koymanız ve yuvarlak kafes tercihiniz pek doğru olmamış. Ayna için de aşağıya iniyor olabilir.

Toprak yemesi, sadece oyun amaçlı da olabilir veya bir vitamin eksikliği ya da hastalık göstergesi de olabilir. Dışkısı biraz sulu ama çok sorunlu gibi durmuyor. Rengi siyah değilse hasta olduğunu sanmıyorum. Ayna koymanız ve yuvarlak kafes tercihiniz pek doğru olmamış. Ayna için de aşağıya iniyor olabilir.
Diğer kuşum da bu kafesteydi severdi . Bu kuş ayna olmadan da orada duruyor . Normalde çok canlı hareketli ama kafeste gününü orada geçiriyor.

Eğer tüneği alırsanız, kafes dışına çıkmak için daha istekli olacaktır. İşin ustaları, yaşam alanını daralttığı, yön kavramına zarar verdiği ve kullanışsız olduğu gerekçesiyle yuvarlak kafeslerden uzak durulması gerektiğini söylüyorlar. Kuşta halsizlik, tüyleri kabartma gibi belirtiler olursa, kuşun ve dışkısının net fotoğraflarını paylaşın.

Diğer kuşum da bu kafesteydi severdi . Bu kuş ayna olmadan da orada duruyor . Normalde çok canlı hareketli ama kafeste gününü orada geçiriyor.
Peki napabilirim bi çözüm söyleyin
Eğer tüneği alırsanız, kafes dışına çıkmak için daha istekli olacaktır. İşin ustaları, yaşam alanını daralttığı, yön kavramına zarar verdiği ve kullanışsız olduğu gerekçesiyle yuvarlak kafeslerden uzak durulması gerektiğini söylüyorlar. Kuşta halsizlik, tüyleri kabartma gibi belirtiler olursa, kuşun ve dışkısının net fotoğraflarını paylaşın.
anlamadınız beni . Zaten sürekli kafeste çıkıyor çok yaramaz ordan oraya uçup ötüyor. Tek sorun dışkısı farklı ve uyurken kendini kabartıp kafasını sırtına sokup uyuyor

Bence siz anlamadınız. Arkadaşlar bu şekilde uyuması normaldir diye yazmışlar zaten. Ben de dışkısının rengi siyah değilse sorun olduğunu sanmıyorum dedim. Başka belirti olmadan hasta diyemem.

Geri