Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kafese girmek istemiyor

olcay

Meraklı Üye
yeni muhabbet aldım yavru 1 hafta oldu ilk aldığım 1 -2 gün kafeste kaldı elime alıştırdım kafeste şimdide kafeste drumak istemiyor.Kafese koyduğumda kafesin kapısını zorluyor sağa sola koşuyor kafesin kapağını açınca hemen dışarı çıkıyor elime alsam gitmiyor kafeste uyumuyor omuzumda uyuyor omuzumda saatlerce kalıyor çok ilgileniyorum konuşuyorum onunla seviyorum daha 40 günlük filan kafesini hep temiz tutuyorum rahatsız edici bişey yok çok ilgilendiğimden mi böyle bana düşkün acaba akşam kafese ışığı kapatınca koya biliyorum yoksa durmuyor :) ( ayrıca halinden memnunum bana çok alıştığındanmı böyle acaba ) şimdiden teşekkürler

ek6Qny.jpg

Evet oynamak istiyordur akıllıymış kuşunuz maşallah eğitim için iyi bir kuş secmisiniz sakın avcunuzla tutmayın sizden soğur

PIRANHA Pro II Tab 7.0 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şansımıza böyle çıktı hakikaten akıllı akşam ışıkları södürürken koya biliyorum kafese acvucuma almama gerek kalmıyor nerde olsa elimi uzatsam hemen geliyor :)

şansımıza böyle çıktı hakikaten akıllı akşam ışıkları södürürken koya biliyorum kafese acvucuma almama gerek kalmıyor nerde olsa elimi uzatsam hemen geliyor :)

Çok iyi ozaman eğitilebilir bir kuş elinizde yem yidirin azcik aç birakin sonra yedirin oyuncak yada peçete koyun anahtar koyun oynayin parmaginizla gagasina hafifce vurun elinize guveni artsin

elmden geleni yapıyorum parmağımdayken gayet rahat hareket ediyor yavaş hareket ediyorum zaten şuan bile omuzumda oturyor kendini kaşıyor :)

elmden geleni yapıyorum parmağımdayken gayet rahat hareket ediyor yavaş hareket ediyorum zaten şuan bile omuzumda oturyor kendini kaşıyor :)

Ne güzel benim limon adinda lutino kuşum var sapsarı oda senin kusu gibi :D

maşallah aynı bizimki :D biraz zor olucak ama alısmasi lazım kardeşim bi süre çıkarma derim

benim kuşumda kafese girmek istemiyor bir kaç kere avucumuza alarak koyduk bize küsmedi bir sorun yok ama yinede girmiyor acıkınca kesidi giriyor ama saatler sonra öneri alablirmiyim:oops::(:(:(:(:(:(

Öncelikli olarak kafese girmemesinin iki ihtimali olabilir: Ya kafesini sevmiyordur, kafes yeterince büyük değildir, kafeste onu rahatsız eden birşeyler vardır ya da kafes dışında yeterince vakit geçirmiyordur.
İlk kuşuma küçük kafes alma hatasını yaptım ancak büyük kafese geçtikten sonra kapısı sürekli açık duruyor ve ben odada yokken veya uyurken kafesin dışına çıkmamaya başladı.
Eğer sebep bunlardan biriyse, eş alırsanız daha kötü olur, biri dışarıdayken diğerini kafese sokamazsınız.

Öncelikli olarak kafese girmemesinin iki ihtimali olabilir: Ya kafesini sevmiyordur, kafes yeterince büyük değildir, kafeste onu rahatsız eden birşeyler vardır ya da kafes dışında yeterince vakit geçirmiyordur.
İlk kuşuma küçük kafes alma hatasını yaptım ancak büyük kafese geçtikten sonra kapısı sürekli açık duruyor ve ben odada yokken veya uyurken kafesin dışına çıkmamaya başladı.
Eğer sebep bunlardan biriyse, eş alırsanız daha kötü olur, biri dışarıdayken diğerini kafese sokamazsınız.
kuşumu az önce bayağı bir zorladım. ipliği kafesin kapağına koydum girsin diye ama girmedi. en sonunda ona biraz sesimi yükselttim sonra omzuma kondu yanağıma hafifçe vurarak cici kuş demeye başladı. sonra kendi girdi. çok sevindim sanki benden özür dilemiş gibi oldu.:):):D:D:p

Geri