Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kafesinden çok çıkmak istiyor

• Konbuyu başlatan ByCiga
  • Başlangıç tarihi
B

ByCiga

Guest
Arkadaşlar ben 2 hafta önce muhabbet kuşu aldım. Eğitme aşamasında pek bir ilerleme yok. Hala elime gelmiyor herneyse. Ben bu kuşu 2-3 kere saldım sonra kafesine koydum ama şimdi çok çıkmak istiyor. Eğitme desem elimi soktuktan sonra hareketleniyor durmuyor hiç. Yorulunca 10 dakika sonra gene hareketleniyor. Durgun olduğu zaman çok az. Şu anki gibi. Yardımınıza ihtiyacım var. Ne yapmalıyım? (kuşum 4 aylık ve erkek)
Arkadaşlar lütfen yardım edin artık sesinden rahatsız olmaya başladım pıtı pıtı ayak sesleri onlarla uyanıyorum ne yapmam lazım :/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yanına bi eş alın o da rahatlasın sizde en basit olarak :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Şöyle söyleyeyim tek bakılan kuşların insanlarla arası daha iyidir ama çift te alışmaları mümkün ama en güzeli madem rahatsız oluyorsunuz eş alın onunla ilgilenir arada sizde ilgilenirsiniz.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Kafesin dışından ürkütmeden ekmek yada biber gibi ilgisini çekebilecek sebzeler verebilirsin.Eninde sonunda sana alışır.

keşke yeni yuvadan çıkmış veya iki aylık falan alsaydınız dört aylık baya bir zaman geçmiş yavruluktan çıkmış

bizim kuşta öyleydi ama alıştı elinizi kafese sokup korkutmadan bekletin bence 1 -2 yaşındaki kuşları egitiyorlar 4 aylık kuşmu egitilmicek

Her kus egitilir yeterki egitmek isteyin. Yanina es almayin daha bekleyin biraz daha.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri