Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum kafesten kendi kendine çıkıyor

• Konbuyu başlatan emeklinci
  • Başlangıç tarihi
E

emeklinci

Guest
merhaba arkadaşlar benim 2 tane muhabbet kusum var bi tanesi sarı renkli erkek biride mavi renkli dişi sarı olanı kendimiz aldık ama mavi yi sokakta kargaların yem olmasından kurtardık eve alıp sahiplendik ama çok yaramaz ve çok çok akıllı mesela biz geceleri kafesin içine koyup örtüler ile kafesi karanlık yapıyoruz kafeste çok sağlam ama sabaha kadar kafesin kapağını açmaya uğraşıp yinede çıkıyor sürekli yapıyor bunu geçende bi süs koymuştuk sevmemişti 3 gün boyunca onu çıkarmaya çalıştı ve kırıp çıkarmıştır ne yapmamız lazım​

Kafesten çıkmaması için yapacağınız tek şey kafesin kapağını bağlamak. :) Ya da kanarya kafeslerindeki gibi yaylı kapısı olan kafes kullanmak ama o zaman da kuşu dışarı çıkardığınızda kafesin kapısı sürekli kapalı olur.

Öncelikle kafesi değiştirin bence kanarya kafesi bu yatay telli genişçe bir kafes alın kafes onlardan kolay kolay çıkamaz dilerseniz yaylı olanlardan alırsınız kuşu salınca yayını attırırsıız kuş kafese girince yayı yerleştirip kapağı kapatırsınız.

kuşlarınız çift ise ve yavru almak istiyorsanız kafese salıncak ayna vb süs eşyası koymayın. kaçmaması için kafesin özelliklerine göre çözüm üretilebilir bunun için kafesinizin fotosunu yüklerseniz yorum yapılabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:41 -->-> Daha önceki mesaj 12:39 --

Ensar YILMAZ ın dediği gibi imkanınız varsa kafesi değiştirin eğer değiştiremiyorsanız kafesten kaçmayı önlemek için kafes kapısını mandal veya tel ile bağlayabilirsiniz

Son düzenleme:
Normal muhabbet kuşu kafeslerinin kapağını açan kuşları da duymuştum ama bu kafes kapağını açması oldukça kolay o yüzden bana kalırsa ya kafesi değiştirin ya da kapağı ip ile bağlayın. O zaman kaçamaz diye düşünüyorum.

kafes pek uygun değil zaten. imkanınız varsa kafesi değiştirin. olmazsa bağlayın gitsin.

Geri