Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum kanatlarını geriyor.

• Konbuyu başlatan Burak Ergün
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Ergün

Guest
merhaba arkadaşlar.

yeni almış olduğum kuşum aldığım kişi yuvadan yeni düştü 5-6 gün oldu dedi ancak yem yemesini falan biliyor.

ancak kuşum ayakları ile kanadını geriye doğru iktiriyor sanki geriniyor gibi böyle. bunun sebebi nedir acaba? hasta bir durumu mu var acaba?

selamlar.

Merhabalar hoşgeldiniz soyadaş ustam :)

kanadını geriyor sonra iki kanadını da yukarı kaldırıyor kelebek gibi, değil mi? O normal gerinme hareketleridir ustam.

çekoslavak dedi ama albino ne demek bilmiyorum açıkçası... birde 1 hafta oldu geleli sadece bugün beş dakika çıkardım dışarı biraz uçtu öyle sağa sola çarpa çarpa. kafesin yanına gidip sürekli konuşuyorum da ellerimi göstererek hafif tedirgin oluyor dışarda iken ellerim içeri sokunca hafif geri kaçıyor tünek gibi yaklaştırınca parmağıma öyle bakıyor birşey yapmıyor üstünede gelmiyor biraz zorlayınca tellere gidip ben elimi çekince tekrar tüneğine gidiyor. öyle sert ısırıklarda atmıyor elime. doğru yoldamıyım acaba sizce?

1 hafta erken bir zaman 2-3 hafta daha dışarı çıkarmayın kuşu zarar görmesin ortamı iyice tanısın. Elinizi soktuğunuz zaman uzattığınızda kaçmaması iyi bir şey. Elinize yem koyup uzatmayı da deneyin.. Kaçarsa üstelemeyin soğutmayın.

Albinodan kastım yani gözleri kırmızı mı? Eğer kırmızıysa albino renk çeşidindendir. Siyahsa tek renktir.

yok gözleri siyah... birde dikkat ettim su içerken hiç görmedim kuşu. bu neden olabilir acaba? yemde sadece aynı yemlikten yiyor diğer yemliğe hiç gitmiyor. tahmini ne kadarlıkdır acaba? aldığım yer yuvadan düşeli 5-6 gün oldu dedi.

İçiyordur yani içer sorun değil. Benim kuşlar da öyle genelde sağ yemlikten yiyorlar arada değiştirin olmadı :)
2 aylık gibi duruyor tek uzaktan resmini görebiliyorum. Dişi ve yerli gibi duruyor.

bir soru daha sorayım gündüzleri kuşumuz evde yanlız kalıyor sesimizi kaydedip bütün gün dinletsek acaba strese girer mi bizi göremeyip sadece sesimizi duysa?

Geri