Karadeniz Pet

muhabbet kuşum konuşamıyacak mı _?

• Konbuyu başlatan numenor111
  • Başlangıç tarihi
N

numenor111

Guest
arkadaşlar muhabbet kuşum geleli 2 aya yakın oldu.. şuan herşey süper kuşum bana çok alıştı ve benden hiç gitmiyor. oyunlar oynuyor ötüyor ancak bi türlü konuşmaya geçemedi.. nedendir . ne yapmam gerekiyo. bundan sonra acaba konuşamıyacak mı ? bi yardımcı olursanız sevinirim. saygılar

Bi bakmak lazım niye konusamıyor diye :)
disi ise konusmasi biraz daha gec olabiliyor degil ise demekki daha vakti var konusur ama merak etmeyin suan kac aylık.?

öncelikle kuşlarda erkek dişilere göre konuşma yeteneği olarak daha öndedir
kuşunuzu konuşturmak için ilk olarak tekli kelimeleri zamanlada 2 li kelimeler kullanmalısınız özellikle bir kişi ilgilenmeli eğitim sırasında ve sürekli tekrar yapılmalı aksi taktirde verim cok geç hatta bazen verim alınamaz

İçinde sert ünsüz harflerin çok olduğu kelimeleri kullanın. Cicikuş ile başlayabilirsiniz mesela :) Ben böyle yapıyorum. Allah'a şükür ben şu an ne öğretsem 3-4 günde öğreniyor (Nazar değmesin ;) )
Ha birde benim ki 4 veya 5. ayda konuşmaya başlamıştı. Belki hepsi için gereken süre bu kadardır...

Kuşunuz erkek ise arkadaşların dediği gibi konuşması kolay olur.
Bir de genelde sabah 6 - 9 arası zihinleri boş olur. O saatlerde kelimeleri tekrarlarsanız olumlu sonuç alırsınız. Kızıştığı dönemde ise çok fazla konuşur :)

Geri