Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum korkuyor

Çağlar Gökçe

Yeni Üye
Merhaba, kuşu 2 hafta önce aldım. 0-4 aylık. Elime alıştırmak için elime yem alıp veriyordum bazen elime de çıkıyordu fakat yem olmayınca çıkmıyordu. Aramızdaki ilişki böyleydi. Gagasında mantar olduğunu fark ettimı. Vazelin sürmek istedim ama izin vermedi bende elime aldım. Fakat o gündür bu gündür korkuyor elimde yem varken yine yiyor ama yanlışlıkla bazen elime çıkıyor sonra panik oluyor ve kaçıyor.

Sorum su bu zamanla düzelir mi ? yoksa bir kere ürküttüm hep elimden nefret mi edecek.

Korktuğu hareketler devamlı yapılmadığı sürece zamanla size güven duyacaklardır. Siz onunla ilgilenmeyi zaman geçirmeyi aksatmayın.

peki şimdi ne yapmalıyım. Elime yem alıyorum tüneğe yaklaştırıyorum avuç içimden yiyor ama bir kaç dakika sonra ürküyor ve uzaklaşıyor. Şimdi elimden yemek vermeye devam edeyim mi yoksa başka bir işlem mi yapayım.

tekrar elinize almaya çalışmayın. Elinizden yem yesin anı hareket yapmayın zamanla korkulacak birsey olmadığını anlayıp tekrar size güvenecektir

Teşekkürler yardımlarınız için elimden yemek yedikten sonra nefes nefese kalıyor. Gagasını açıp kapatıyor. Çat çat diye ses çıkarıyor. Kalbi çıkacak gibi.

Geri