petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum kusmaya başladı. *Fotoğraflar eklendi*

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Rorschach159 tarafından 24 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    1 yaşında bi abiden aldığım dişi kuşum aniden kusmaya başladı yaklaşık bir haftadır bende yediği yemleri çıkarıyor ve etrafa saçıyor beyaz renkli yem parçası şeklinde kusuyor bi hastalık belirtisi olabilir mi? Arada bir hapsurması vardı

2. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    Edit: Fotoğraflar eklendi.20160924_164715[1].jpg20160924_164724[1].jpg20160924_164847[1].jpg20160924_164853[1].jpg

3. Semih Koçyiğit

Beğenileri:
    10
    ya üşütmüştür ya da yediği yem bozuktur kardeşim.aslında yem bozuksa kusması vücudunun tehlikeye karşı tetikte olduğunu gösterir iyidir ama üşüttüyse bi ilaç takviyesi yap

4. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    Üşüttüğünü nasıl anlayabilirim? yemi de alalı 1 hafta oldu. Şimdi hiçbişey yokmuş gibi gitti yine yem yedi

5. Semih Koçyiğit

Beğenileri:
    10
    benim kuşumdada olmuştu sürekli hapşırıyodu ve kusuyodu .hapşurunca bile sıvı çıkıodu ağzından burnundan.hapşurması çoksa üşütmüştür.hava akımında bırakma kesinlikle.benimki kusup kusup yem yiyodu sürekli kısa aralıklarla..bide kuş kumu tüketmiyorsa ondan da olabilir sindiremiyodur hayvan yediklerini.ama dediğim gibi çok hapşuruyorsa büyük ihtimal üşütmüştür

6. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    O zaman yemine kuş kumu karıştırayım soğuk algınlığı için hangi ilacı kullanmıştın? Pazartesiye kadar gözlemleyeceğim

7. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    83
    Hastalık yok kuşunuzda rahat olabilirsiniz çiftleşmek istiyor o nedenle yem kusuyor benim konuşan 4 yaşındaki kuşumda 2 yıldır var aynı olay tek kötü tarafı kötü kokuyor korkacak bi durum yok yani

8. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    Hocam çok sağol ya kuş bana alışmadı başkasından aldığım için ama bende bişey olacak diye nasıl vicdanım sızlıyor anlatamam şuan kokusu falan da yok zaten normal davranıyor şuanlık

9. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    83
    Müsait olduğunda resmini atarım kafesin heryeri aynı yem yetiştiremiyorum :) 5 çift kuşun tükettiği yemi tüketiyor

10. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    Sağlıklı olsun da yem sorun değil ya :D

11. olive

olive Member

Beğenileri:
    8
    Kus kumu kullanmalisiniz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    Kuş kumu alıcam hocam kuşcuya da diyeceğim bunu çiftleştirelim bana bi tane erkek yavru ver gerisi senin olsun :D

13. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    104
    Hay eline sağlık Yusuf hayvan yavru bakmak eş tutmak istiyor herşeyi hastalığa yormayalım arkadaşlar 4-5 aylık kuş bile konuşan parmağınıza kusmaya çalışır ilgi alakadan memnunluğundan bir ikram olarak size çünkü sizle eş tutmuş

14. Rorschach159

Beğenileri:
    16
    Tamam şimdi puzzle birleşti. Bana hiç alışık değil bu kus bende alışsın diye göğsünü oksarim elime almaya çalışırım bide geldiği günden beri çok ilgileniyorum demek ondan yaptı bizim hanimağa

Sayfayı Paylaş