petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum küstü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve denizdeniz tarafından 25 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. denizdeniz

denizdeniz New Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba,

Ben 2 ay önce yetişkin erkek muhabbet kuşu yakaladım. Fotoğraflarını da yüklüyorum. Onu beslemeye başladım. Aramız çok iyiydi ta ki 2 gün öncesine kadar. Kafesinin dışındaydı, içeri sokmak istedim, içeri girmek istemedi. Bir kaç denemeden sonra kötü bir şekilde davranmadan kafesine soktum.

2 gündür bana ilgi göstermiyor. Hep arkasını dönüyor. Salıncaktan inmiyor. Kafesten dışarı çıkmıyor. Ben evdeyken ötmüyor bile.

Ne yapmam lazım? Yardım lütfen

fotoraf 1.JPGfotoraf 2.JPG

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    onunla ilgilenmeye devam edin kafesinden çıkartın en sevdiği yiyeceklerden ikram edin tekrardan barış sağlanacaktır :)

denizdeniz bunu beğendi.
  3. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Ben de bu kuş survivor indan almıştım cok tatlı duruyor:) zamanla tekrar barışırsınız gönlünü alın:)

denizdeniz bunu beğendi.
  4. denizdeniz

denizdeniz New Member

Beğenileri:
    2
    Keşke kafesinden çıksa. Salıncağında durup arkasını dönüyor bana. Çok üzülüyorum gerçekten.

Umarım kısa sürer. Evi telefon ile aradığımda hep ötüyor ama beni görünce sesi kesiliyor. Trip atıyor resmen. :(

Benim survivor pek iyi çıkmadı. Tam oturmuyor. Sallanıyor biraz. Müsait zamanda gazete kağıdı falan sıkıştırıp sabitleyeceğim.

5. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Masallah boyle zeki canlilar olmasi cok guzel

denizdeniz bunu beğendi.
  6. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Aynen benimki de sallanıyor. Kusun kemiremeyecegi birşeyle sabitle ince bir tahta parçası da olur. En sevdiği yiyeceklerle gönlünü almayı dene. Neden kustu ki avucuna mı aldın?

denizdeniz bunu beğendi.
  7. denizdeniz

denizdeniz New Member

Beğenileri:
    2
    Zeki mi nazlı mı bilemeyeceğim... :)

Dışarıda duran sevdiği bir tünek var. Onun üzerindeyken kafesin içine sokmaya çalıştım. Kapıdan omzuma kaçtı. Yine sokmaya çalıştım, yine kaçtı. Bu döngü bir süre devam etti sonra içeri istemeyerek de olsa girdi. Kuşlar hoşlanmıyorlar diye hiç avuçlamadım.

Şeftaliye bayılır. Akşam eve gidince şeftali ile kandırmaya çalışacağım artık.

8. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Konuyu okurken gülümsedim. :)
    Benim kuşum da bir zamanlar hiç kafese girmek istemezdi zorla, binbir türlü oyunla sokmaya çalışırdım. Arkası dönükken hemen kafesin kapısından içeri sokmak, elime salatalık/havuç vb. alıp onu yerken kafese sokmak gibi. :D
    Böyle uzun zaman uğraştık ancak şimdi sanırım kafesini seviyor dışarıda oynadığında bile sıkılınca kafese giriyor. Kafeste zili var onu çok seviyor sanırım biraz da etken o. Sen de kafesi biraz daha cazip hale getirebilirsin. Öyle oyun parkım olsa ben de kafese girmek istemezdim. :D

Ayrıca yanlış görmüyorsam silindir kafes kullanıyorsun ve dikey telli bu tür kafesler muhabbet kuşları için uygun değil rahat tırmanamazlar. Yatay telli, dikdörtgen/köşeli bir kafes almak çok daha iyi olacaktır.

Sevgi ve ilginin çözemeyeceği sorun yoktur. Aranız düzelecektir. :)

Kahraman KÖROĞLU ve denizdeniz bunu beğendi.
  9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşunuza denildiği gibi sevdiği şeylerden verin ve gönlünü alın hatta ona şarkılar söyleyin :)

denizdeniz bunu beğendi.
  10. denizdeniz

denizdeniz New Member

Beğenileri:
    2
    Valla ne yapacağız bilemiyorum. İlk etapta benimle barışsın da isterse dışarıda yaşasın. Yemin ederim bir daha zorlamayacağım. :)

Kuşu yakaladığımda 1 saat kadar karanlık kutuda beklemek zorunda kalmıştı. Ben de en yakın petshoptan bunu aldım. Yatay telli olanlar çok küçüktü ve kalitesi düşüktü. Kaybedecek vaktim de yoktu. :) Pek zorluk yaşamıyor. Memnunum kafesten. Kuş kenarlara da çok iyi olmasa da tutunabiliyor.

11. denizdeniz

denizdeniz New Member

Beğenileri:
    2
    Ben şarkı söylersem kuşum bir daha yüzüme bile bakmaz. :D

ilaydaa00 bunu beğendi.
  12. timesinfinity

timesinfinity Active Member

Beğenileri:
    44
    Silindir kafesler kuşun yön duygusunu köreltir ve kendilerini güvende hissetmemelerine sebep olur.Kare ya da dikdörtgen kafesi olursa psikolojik olarak çok daha rahat eder.Bu durumda kafesini de sever hem.Yatay telli alırsanız da bonusu olur.

denizdeniz bunu beğendi.
  13. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Anladım iyi ki o sana gelmiş yani ona iyi bakacak birine kaçmış. :)
    Hangi şehirde yaşıyorsun imkanlar neler bilmiyorum ama yeni bir kafes almak aklında olsun çünkü kafesini sevmesi için bahsettiğim özelliklerin olması gerekiyor.
    Silindir kafesler muhabbet kuşları ve sultan papağanları hiç uygun değil petshoplar da satmış olmak için alıcıyı hiç uyarmıyorlar.
    Bu arada maşallah kuşun da çok tatlı umarım uzun yıllar birlikte mutlu yaşarsınız küsmeden trip yapmadan. :D

denizdeniz bunu beğendi.
  14. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Merhaba, o oyun parkını nereden ve kaça aldınız acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk

denizdeniz bunu beğendi.
  15. denizdeniz

denizdeniz New Member

Beğenileri:
    2
    Haklısınız. Ancak yakın süreçte almam zor. Belki daha sonra..

Dün akşam barıştık kendisiyle. Zaten kafesten çıkmayı bekliyormuş. :) Uçtu, oyun oynadı, göğsümde uyudu.

n11.com'dan Bursalı bir satıcıdan aldım. 42 tl veya 45 tl olması lazım.

#15 denizdeniz, 26 Ağustos 2016
    Son düzenleme: 26 Ağustos 2016
    timesinfinity bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşum arkasını dönüyor