Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kustu

_alper_

Meraklı Üye
Arkadaşlar az önce muhabbet kuşum bayağı bir ıslak ıslak yem çıkardı ağzından bugun hiç yem de yememış hatta göğüs tüyleri bile ıslak bunun sebebi ne olabilir şu an için halsiz gibi ancak bazen böyle oluyor uykulu gibi sonra yine hareketli çılgın gibi olabiliyor onun için biraz daha gözlemem lazım halsiz diyebilmek için kusmasının sebebi nedir? normal bir yem çıkarması gibi değil bildiğiniz 5 10 sürekli yem kustu ağzından.

kuşunuzun resmi ve dışkı resmi paylaşırsanız daha çok yardımcı olurlar

kuşunuzun resmi ve dışkı resmi paylaşırsanız daha çok yardımcı olurlar
şu an normale döndü dışkısına da baktım o da normal sanırım kraker çok yediği için oldu vermeyeceğim bundan sonra. yada diğer bir olasılık bu saate kadar yanlız kaldığı için stress yapmışta olabilir emin değilim.

şu an normale döndü dışkısına da baktım Seo da normal sanırım kraker çok yediği için oldu vermeyeceğim bundan sonra. yada diğer bir olasılık bu saate kadar yanlız kaldığı için stress yapmışta olabilir emin değilim.
Sevindimm

Arkadaşlar Selam,

Kuşum bugün yine kustu ve durgunlaştı, kafesinden çıkmıyor. Veterine götürdüm ilaç verdi suyuna kattım ancak içmiyor, içiremiyorum.

Eğer sizinde başınıza gelirse bu kusma olayı ilerde bu konuyu okuyan olursa diye yazıyorum vakit geçirmeden veterinere götürün, sanırım ben geç kaldım.

Arkadaşlar Selam,

Kuşum bugün yine kustu ve durgunlaştı, kafesinden çıkmıyor. Veterine götürdüm ilaç verdi suyuna kattım ancak içmiyor, içiremiyorum.

Eğer sizinde başınıza gelirse bu kusma olayı ilerde bu konuyu okuyan olursa diye yazıyorum vakit geçirmeden veterinere götürün, sanırım ben geç kaldım.
Damlalıkla/şırıngayla ağzına damlatın o zaman. Bu konuyu veterinerinize danışın, doz miktarını size söyler.

Damlalıkla/şırıngayla ağzına damlatın o zaman. Bu konuyu veterinerinize danışın, doz miktarını size söyler.
suluğundan çekip şırıngayla vermeye çalıltım ama pek beceremedim çok kaçmaya çalışıyor üstünü ıslattım bir de hayvanın.

Biraz önce yem yedirdim sonra da suluğunu tuttum 2,3 kere içti.

Yem yemese bile suyundan içirin zorla tutun içsin ıslansın üstü başı sorun değil ortamı sıcak tutun iyilelecektir. Benim aynı kuşla başıma 4 kez geldi tekrarlayan bir hastalıktı yılda bir veterinerin yolunu tutuyorduk. Antibiyotik ve vitamin karışımı bir ilaç hazırlıyordu şırıngaya. Bir kaşık suya damlatıyorduk ilacı yem yemediği için zorla içiriyorduk 4 -5 günde toparlıyordu. Ama toparlasa bile 1 hafta kadar içiriyorduk. Sonra iyileşiyordu. Veteriner mantar kaynaklı veya üşütmeden dolayı olabilir demişti. Bulanık bir sıvı yanında yemler çıkarıyordu kusarken. Sonra kabarıp aşağıdan tüneğe hiç çıkmayınca veterinere başvurmustuk. Isınmak için avuç içimize saklanıyordu, uyuyordu ama dışkısı normaldi. İlacını verin kesinlikle ihmal etmeyin zorlayın doğru ilaç uygulandıysa iyileşecektir diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun.

Yem yemese bile suyundan içirin zorla tutun içsin ıslansın üstü başı sorun değil ortamı sıcak tutun iyilelecektir. Benim aynı kuşla başıma 4 kez geldi tekrarlayan bir hastalıktı yılda bir veterinerin yolunu tutuyorduk. Antibiyotik ve vitamin karışımı bir ilaç hazırlıyordu şırıngaya. Bir kaşık suya damlatıyorduk ilacı yem yemediği için zorla içiriyorduk 4 -5 günde toparlıyordu. Ama toparlasa bile 1 hafta kadar içiriyorduk. Sonra iyileşiyordu. Veteriner mantar kaynaklı veya üşütmeden dolayı olabilir demişti. Bulanık bir sıvı yanında yemler çıkarıyordu kusarken. Sonra kabarıp aşağıdan tüneğe hiç çıkmayınca veterinere başvurmustuk. Isınmak için avuç içimize saklanıyordu, uyuyordu ama dışkısı normaldi. İlacını verin kesinlikle ihmal etmeyin zorlayın doğru ilaç uygulandıysa iyileşecektir diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun.

Kuş suyunu içiyor artık problemsiz dün akşam içirdim bayağı bu sabahda içirdim 2,3 yudum yine mantara karşı etkili mi bilmiyorum ancak ilaç bilinen bir ilaç neoteramisin. vitaminli versiyonuda var bu ilacın belki size verdiği de o olabilir. kuşun durumu daha iyi şuan. teşekkürler.

Geri