Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusuyor ve sürekli uyuyor

brutalize

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum bu sabah yediği yemi kustu ve sürekli kusmaya başladı.
Hiç ötmüyor sürekli uyuyor hareket etmiyor. Korkuyorum ne yapmalıyım. Hiçbir şey yemedi :(

Kanatları titriyor ne oluyor :(

Son düzenleme:
kabarıklık varmı yada ishal poposunda dışkı kalıntıları vs vs.

Poposunda dışkı kalıntısı yok kabarıklık yok
sürekli uyuyor ya da gözleri kapalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Resimlerini çektim

rd50M7.jpg

m8MXLR.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:14 -->-> Daha önceki mesaj 21:13 --

Lütfen yardım edin

soğuk algınlığı olabilir yada kafeste kuş kumu varmı birde kuş erkek olduğu için içgüdüsel yapıyor olabilir kafasını sallayarak mı kusuyor yani öterek bi yerlere gagasını vurarak

Kuş kumu yok kafeste
Kafasını sallamıyor zaten sürekli uyuyor gözleri kapalı. Kuş erkek
Kusmaya başladıktan sonra hiç ötmedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:23 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

off of........

veterinere götürün yada bir kuşçuya onlar size gerekli ilacı vs vs verecektir bu saatte veteriner yoktur açık yakınlarda bi kuşçu varsa anlatın durumu zehirlenmişte olabilir kuş

veteriner yok aldığım kuşçuya sordum yem zehirlemiş olabilir dedi başka yem verdi ama kuşum hiçbir şey yemiyor hep gözleri kapalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:32 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

kıpırdamıyor hiç ben dokununca canlanıyor uçabiliyor
ama bir süre sonra yine gözlerini kapatıyor ve hareketsiz oluyor

ölecek mi :(:(

zehirlendiyse veterinere götürmeniz lazım başka türlü nasıl olur bilmem belkide kendi atmaya çalışıyordur zehirli yemi

İshalide varsa büyük ihtimalle zehirlenmiştir. Su içmesi lazım bol bol.Bu arada sizde yormayn onu uçurmaya falan çalıştırmayın yani

Son düzenleme:
ishali yok şu an sadece uyuyor başka hiçbir şey yapmıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:50 --

benim yapabileceğim birşey var mı

size alışıksa elinizden yeni aldığınız yemi yedirmeye çalışın

yarın bi kuşçuya götürün hocam yada kuştan anlıyan bi veterinere durum bozuk gibi

Kuşçulara götürmeyin. Bileni var bilmeyini var. Satmak için değişik ilaçlar verir. Vitaform katın suyuna veterinere götürmezseniz eğer. Ya da aviastım kuşçudan bulursunuz. İçmezse de şırıngayla ağzına sıkın ilaçlı suyu. Yem yemesi için şu an çok ısrarcı olmayın

Kuşum bugün çok iyi keyifli yemini de yiyor bizimle birlikte kahvaltı da yaptı beyaz peynir ve patates yedi
Konuşuyor şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor. İnşallah bir daha böyle birşey yaşamayız

yem zehirlenmesi olmuş sürekli su içmeli ve dışkıyla zehirlendiği yemi atabilmeli

Bende de aynı olay oldu . Sürekli uyuyor ve arada bir kusuyor. Zehirlenmesi nerdeyse imkansız çünkü her zaman ki yeminden yedi . Suyuna vitamin koydum , içti ama hala böyle . Nasıl düzelir lütfen yardım edin !

Geri