Karadeniz Pet

Muhabbet kusum nasil evcillestirebilirim

Emre5854

Yeni Üye
Merhabalar 5 gun once muhabbet kusu aldim petshoptan 1 gun kafesten cikarmadim 2. kafesten elimi sokup kusu elime aldim 3.gun kafesten cikardim kus avizelerin oraya kaciyor nasil ve kafesten cikinca elime konmuyor artik kusun yanima gittigimde kus direk kafes kapisinda bekliyor sanki beni disari cikar diyor kafeste elime geliyor ama disarda gelmiyor ne yapmam gerek anlatirsaniz sevinirim.

Kuş videoları açın telefonunuzdan yanınıza çekmeye çalışın. Bidaha size alışmadan avcunuza almayın.. kuş yavru mu

Dediğim şekilde kandırmayı deneyin. Gele gele alışır en sonunda ele.

ilk once kafeste elinize gelip disarda gelmiyorsa papaganlarda kullanilan tahta tunek alin odanin icinde kafesten bagimsiz konabilecegi tunek olmali tunege kusunuzu koyun ve isaret parmaginizi kusun ayagina goturun kus eminim gelecektir

Birkac gun daha kafesden cikarmayin o cikmak isteyecekama siz cikarmayin.Kafesin icinde surekli ele gelmesini saglayin. Yaklasik 1hafta boyle devam edin. Bu sure boyuncu kusu kesinlikle avucunuza alip tutmayin kendisini gelmesini saglayin elinize. 1 hafta sonunda tekrar kafesin icinde elinize gelmseini sagladikdan sonra kus elinizdeyken disari cikarin. Dusaridayken elinize kusun sevdigi yiyecek,oyuncak alin elinize gelmesini saglayin gelecekdir buyuk ihtimal

Elinizde yem bulundurun ve sizin yapmasını istediğiniz her hareketinde ödüllendirin. Ben ilk muhabbet kuşu aldığımda sadece iki gün yaklaşık ikişer saat parmak şıklatınca elime gelmesi için yemle alıştırdım, bir daha hiç yapmadım ama hiç unutmadı, kim elini havaya kaldırıp parmak şıklatıp ismini seslense ayırt etmeden gidiyor.

Geri