Karadeniz Pet

muhabbet kuşum nasıl görünüyor ?

mücahit

Meraklı Üye
IMG-20161031-WA0001.jpg
IMG-20161031-WA0000.jpg IMG-20161031-WA0001.jpg IMG-20161031-WA0002.jpg

arkadaşlar birde şöyle bir sorunum var.
kuş 2 gündür bende yavru.
beni görünce hareketsiz bekliyo. bir yere gizlenip belkiyorum 5 dk sonra kendi kendine hareketleniyor oynuyo. beni görünce tekrar olduğu yerde duruyo.
elimi içeri sokunca bağırıyo garip bir sesle biraz bekletiyorum elimi sonra başını kaşıyorum ses çıkarmıyo.
kuşu dışarı çıkarayımme ?
başka neler yapabilirim ?

Birkac gun kusunuz bulundugu ortama alisana kadar kafesten cikarmazsaniz daha iyi olur. Simdi cikarirsaniz esyalarin yerini bilmedigi icin uctugu anda bir yerlere carpacak ve panige kapilacaktir. Bir de kusunuzun yaninda ani hareket ve seslerden kacinirsaniz kusunuz kendini daha guvende hisseder. Kusunuzu hemen kendinize alistirmak icin acele etmeyin, hemen elinize almaya calismayin. Once yeni geldigi ortama alismasini bekleyin.

Birkac gun kusunuz bulundugu ortama alisana kadar kafesten cikarmazsaniz daha iyi olur. Simdi cikarirsaniz esyalarin yerini bilmedigi icin uctugu anda bir yerlere carpacak ve panige kapilacaktir. Bir de kusunuzun yaninda ani hareket ve seslerden kacinirsaniz kusunuz kendini daha guvende hisseder. Kusunuzu hemen kendinize alistirmak icin acele etmeyin, hemen elinize almaya calismayin. Once yeni geldigi ortama alismasini bekleyin.

birkaç gün daha kendi haline bırakın diyorsunuz yani.
birde kuş küçük diye tünekleri biraz aşşağıya indirdim. tüneğe çıkıyo sonra tekrar aşşağıya atlıyo sonra tekrar çıkıyo. bunu bikaç kere tekrarlıyo sonra oturuyo tünekte.
atlayıp çıkmasında kendisine zarar verirmi acaba

birkaç gün daha kendi haline bırakın diyorsunuz yani.
birde kuş küçük diye tünekleri biraz aşşağıya indirdim. tüneğe çıkıyo sonra tekrar aşşağıya atlıyo sonra tekrar çıkıyo. bunu bikaç kere tekrarlıyo sonra oturuyo tünekte.
atlayıp çıkmasında kendisine zarar verirmi acaba
mücahit hocam bu kuş. ne yapmasını bekliyorsun? dursa kabahat sıçrasa kabahat... sabırlı olalım lütfen

:):):D tamam hocam sağol bilgiler için. son soruyu unut gitsin