Karadeniz Pet

muhabbet kuşum öldü :(

BydmR

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar bugün cok kotu bir şey oldu erkek muhabbet kuşum öldü dişi kuş Üzgün yuvalıktan cıkmıyor sizce eş almalımıyım :(

Zaman kaybetmeden almalısınız, dişi strese girebilir yalnızlıktan.

yavrusu var mıydı nasıldı yuvalıkta yavru var mı

Tm yarın işi o olacak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:42 -->-> Daha önceki mesaj 14:41 --

Yuvalıkta yavru yok du

o zaman bence hemen es almayın muhabbet kusu tek eşilidir zaten kabul etmez alcagınız eşi hemen

başınız sağolsun üzüldüm. Ustalar konuya daha önceden aşina olduklarından yarımcı olurlar sanıyorum.

Bende ondan korkuyorum ya aldığım esi begemmezse sate es alırsam dişiyide götürecem

Şimdi şöyle bir durum var, yanlış anlaşılmasın, muhabbet kuşları eş seçerler, fakat tek eşlidir,eşi ölünce başka bir kuşla çiftleşmezler, beğenmezler diye bir kaide yoktur. Dişi kuşunuz yumurtlama dönemindeyse emin olun hiç de seçici davranmaz.Benim arkadaşımdan aldığım dişinin eşi vardı, ondan ayırıp getirdim eve, 1 hafta sonra evdeki erkekle eş tuttu. Yani arkadaşlarım yanlış anlamasınlar, bunlar şehir efsanesi. Bunlar neticede hayvan ve içgüdüsel olarak hareket ederler. Eşli yaşamaya alışmış bir hayvan yalnız kalırsa, bir süre sonra ölebilir. Yani sizin dişi kuşunuz, oturup eşim öldü diye ömrü boyunca onun yasını tutacak değil :), bunlar hayvan neticede. Öldüğünü bile idrak edemez, fakat yalnızlık, hayvanı strese sokar ve onu da kaybedebilirsiniz. Bir an önce yanına bir erkek alıp atabilirsiniz, 1 ayda alışır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
eyvallah içimi rahatladın sağol

Gecmis olsun

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri