Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Öldü

• Konbuyu başlatan uA1905
  • Başlangıç tarihi
U

uA1905

Guest
Şuan sen toprağın altında huzur bulurken ben burda ağlıyorum senin ölümünü saniye saniye gördüm keşke bizi bırakıp gitmeseydin be paşa... senin değerini öldükten sonra anladım benim yüzümden öldün özür dilerim be paşa elimden geleni yaptım iyileşmen için olmadı yem yemiyordun su iççmiyordun seni kendimiz besliyorduk aynı 1 aylık muhabbet kuşu gibi cevizi senin için ağzımda çiğniyordum sen yorulma diye ama olmadı be paşa göçüp gittin senden geriye kalan tek şey fotoğrafların ölmeden önce kanepenin üstündeydin o kanepeyi gördükçe ağlıyorum saati çok severdim hatta saatin ipini kemire kemire saat düşüp kırılmıştı komiik bir anı olmuştu geleli 1 ay olmuşta seni çok sevmiştim paşa şuan kendimi suçluyorum eğer o gün seni banyo yaptırmasaydım sen bu günlere düşmezdin insanoğlu işte son pişmanlık fayda etmez keşke ölmeden önce son bir öpücük kondursaydım küçük gagana sen benim için çok kıymetlisin paşam halbuki ne hayallerim vardı daha dişi kuşumuzla eş olcaktın çocukların olcaktı bak şimdi arkadaşında yanlız bıraktın oda senin öldüğün yere bakıp duruyo bunlar yaşanmasaydı be paşa bunlar hiç yaşanmamış olsaydı... Demek ki Allah sana da bu kadar ömür vermiş Allah rahmet eylesin. :( :(

Başın sağolsun. Sadece kuş değil her türlü hayvanı beslemenin bu zorluğu var işte. Ölünce insan yıkılıyor.

aynen ya ben de sırf bu yüzden beslemeyi bırakmayı bile aklımdan geçirdim... Kardeşimin balığı vardı biz evde yokken fanustan atlamış dışarıya yıkıldı kardeşim ... Muhabbet alınca şimdi bunu com seviyor eğer kuşumda ölürse bu sefer karfrşimle beraber ben de yıkılırım...

bende 3 ay önce banyo yaptırdım sıcak suyla ve kurusun diye dışarda uçurmuştum ve sonunda kuşumda solunum yolu hastalı ortaya çıktı sürekli kuyruk aşagı yapıyor ama şuan iyi
Kısacası arkadaşlar

Kuşlarımız narin hayvanlar dikkat etmemiz gerek ona bir şey olursa yıkılıyoruz 2 kez bu acıyı yaşadım

başın Sağolsun
3 kuşumdan 2si 2 haftada ölünce diğerini unutmuştum artık hiç bir kuşu beslemem dedim ve buraktım kuşu kendi başına 1 ay idare etti ve ona yeniden bakmaya başladım şuan 6 aydır benle birlikte

o dişi kuşuna iyi bak tekrar başın sağolsn

Gecmis olsun ona benzer bi kus alin onla nasil ilgileendiyseniz o kuslada ilgilenin sizin akliniz olen kusta olcak ama ginede acinizi dindirin we ona benzer aldiginiz kusla dahavakit gecirin tekrardan basiniz sagolsun

Başın sağ olsun kardeşim. Evet ya, ben de dişi bir kuş almış, iki ay sonra ölmüştü. Sanırım tüy dökememişti. Baya üzüldüm, ağladım. Kafesini boş görmeye dayanamadığım için balkona atıp uzun süre gözümden uzak tuttum.

İnsan, hayvanlarına çocuğu gibi davranınca bağlanıyor fena halde, olağan. Kayıp yaşamak kaderimizde var, hayvanlarımız ile sınırlı kalsın da inşallah...

Geri