Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Ölmek üzere !!!

İlkay Çakır

Yeni Üye
Muhabbet kuşum erkek 40 günlük ve çok hasta belki de ölmek üzere yem yemiyor sürekli uyuyor ve göğüs kemikleri belirginleşti önce böyle değildi dışkısı çok sıvı değil ama koyu renk yem yedirmeye çalışıyorum kucağıma alınca yiyiyor ama birkaç tane sonra yorulup uyumaya başlıyor ara ara uyandırıp aynı şeyleri tekrarlıyorum suyuna ilaç katıyorum pet de kuş bakımı yapan biri var ona götürüyorum ve bu ilaçları verdi Axtım, Avisol-b, Avıdiare ve şırıngayla mama da veriyoruz 2 gündür ama başka ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim..

Kuşun dışkısını görmeden yorum yapamayız. Ama özellikle de aviastım’ı sabah akşam birer damla ağzına damlatın. Ama yuttuğundan emin olun. Bu işlemi birinden yardım alarak yapın. Kuşun bulunduğu ortamı sıcak tutun. Axtım’ı vermenize gerek yok hırıltılı nefes almıyorsa.
Suyuna 10 damla kadar sirke katın. Tedavinin 2-3, Günü düzelme olmazsa yazın.

Kuşun dışkısını görmeden yorum yapamayız. Ama özellikle de aviastım’ı sabah akşam birer damla ağzına damlatın. Ama yuttuğundan emin olun. Bu işlemi birinden yardım alarak yapın. Kuşun bulunduğu ortamı sıcak tutun. Axtım’ı vermenize gerek yok hırıltılı nefes almıyorsa.

23C46476-6BB0-43D3-9AE9-CE3B79988A08.jpeg

Dışkısı bu şekilde aviastım ilacı ayrıca mı alalım yoksa bizde olanlardan birini mi kastettiniz. Kuşum gerçekten savaşıyor ve bende onun için elimden geleni yapıyorum. Yulaflı bebek mamasıyla patates püresini karıştırıp birazda şu katıp şırıngayla yediriyoruz başka be yapabilirim ?

Çok teşekkür ederim çok üzülüyorum gerçekten ve çabuk bağlanıyorum o yüzden bir daha besleme diyorlar... bu yüzden bir süre bakmayacağım çok seviyorum muhabbetleri ama çok hassaslar hasta oluyorlar ve neredeyse kurtarmak imkansız.
Bilgi edinmeden bakmayın derim önce tüm hastalıkları ve belirtileri bilin kontrol edin ona göre besleyin hevesinizin kırılmasını istemem veya bir sorun olduğunda buraya konu da acabilirsiniz

Acil yardım lazim arkadaşlar yavru muhabbet kusumu ailesi beslemedi ben de ayırdım yem kira biliyordu ancak bugün öğlen aniden kafesin içinde halsiz ve hareketsiz olduğunu gördüm mama yapıp verdim ancak durumu çok iyi değil nasıl bı yol denemeliyim

Geri