Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ölücek galiba :\

regır

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşumu alalı yaklaşık 11 ay oluyor bu son bir aydır ishal var kuşta ben bunu fark etmeden öncede varmış galiba.Şimdi bu kuş son 4 gündür bir garip.Halsiz su içmiyor büyük ihtimal.Ben bunu ne zaman salsam azıcık uçtuktan sonra bir yere konup uyuyordu bende bunu biraz uçurup yordum ki su içsin diye.Sonra kuş kusmaya başladı salya gibi köpük köpük.Neyse ishal ilacından 3-4 damla suluğu na katıp iki gündür veriyorum bir iyileşme yok. Kusuyor bazen,sağa sola koşuyor kusmadan önce.Gözlerinin etrafındaki tüyler inceldi mi ne oldu bilmiyorum ama kulağının olduğu yerdeki tüyler bazen öyle açılıyor ki kulağı gözüküyor.Yardım edin kuşum ölmesin.Kuşum erkek henüz bir yaşında.Tek başına yaşıyor.Kafesin de darı var normal yem var bide suluğu var o kadar.Ayriyeten kuş halsiz baya.Kafes yeterli büyüklükte,Kuş su içmiyor dur diye çay kaşığıyla veriyorum zorla iki üç damla içiyor. Şırınga alıp iğnesini çıkartacağım su fışkırtayım ağzına belki içer ne yapacağım ben tecrübesizim.

Son düzenleme:
Evde sirke varsa hemen ağzına 1 damla sirke damlatın. Suyuna da çeyrek suluğa 8 damla kadar katın. Yarın İlk iş eczaneden Flagyl isimli ilçatan alın. Bazı Eczaneler reçetesiz vermiyor. Israrla almaya çalışın olmadı başka eczaneye gidin. Alamazsanız Mikostatin alın. İlacı getirir getirmez Ağzına bir damla damlatın. 12 saatte bir Damlatın günde iki kez.İki ilaç için de uygulama o şekilde olmalı.

Kulak etrafındaki tüylerin azalmış gibi görünmesi kusmadan kusmuk tüyleri tapaklaştırıyor.

Ayrıca siz görmemiş olabilirsiniz su içiyordur. İçmese 4 gün yaşayamaz sıcak havalarda en fazla bir buçuk gün susuz yaşar.

hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim çok sağolun DUA edin kuşum iyi olsun.Teşekkürler.

Tedavi başladınız mı ?

bugün başladım önce ağzına bi iki damla ELMA SİRKESİ sıktım.suluğuda büyüktü bende 10 damla kadar elma sirkesi damlattım koydum.Dal darı alıp verdim.İftardan sonra patates haşlayıp bi iki lokma yedirmeye çalışcam.Yarında dediğiniz ilaçtan alıcam İnşallah.Yavaş yavaş düzeliyo sanki.

bugün başladım önce ağzına bi iki damla ELMA SİRKESİ sıktım.suluğuda büyüktü bende 10 damla kadar elma sirkesi damlattım koydum.Dal darı alıp verdim.İftardan sonra patates haşlayıp bi iki lokma yedirmeye çalışcam.Yarında dediğiniz ilaçtan alıcam İnşallah.Yavaş yavaş düzeliyo sanki.
Geç kalıyorsunuz hocam. Bari 3 saatte bir 1 damla elma sirkesi damlatın da hastalığı baskılasın. Tam suluğa 10 damla koymuşsanız oran az çeyrek suluğa 8 damla damlatın.

Geç kalıyorsunuz hocam. Bari 3 saatte bir 1 damla elma sirkesi damlatın da hastalığı baskılasın. Tam suluğa 10 damla koymuşsanız oran az çeyrek suluğa 8 damla damlatın.

dediklerinizi yapıyorum bu arada benim suluk çeyrek sulukmuş,yeni öğrendim tam suluk şu büyük olan tavukların kümesine konulanlara benziyo.
İlaç konusuna gelince ya ben sirke verdiğim için azalt azalta başlatıcam ilaca korkuyom aniden ilaç öldürmesin hayvanı ?

fwr5v9.jpg
benim suluk bundan işte bunun 13-15 cm boyunda olanı.

Kuşunuzu zaman kaybetmeden bir veterinere götürün o zaman. Kuşun sizin ikna olmanızı bekleyecek zamanı yok. İnşallah iyileşir demekle iyileşmiyor malesef.

veteriner ne kadar alır acaba param yokta 15-20 var yetermi ?

Sirkeye alışmış ne demek ? kafanıza göre kurgular yapmayın ben önlem amaçlı sirke önerdim. İlaca başlamanız gerek ilacı alana kadar da çeyrek suluğa sirke katmaya devam edin. Eğer ikna olmamışsanız ilk iş veterinere gidin.

Veterinerin ne kadar alacağını bilemem. Veterinere götürdüğünüzde sorarsınız.

anladım yardımınız ve desteğiniz için teşekkür ederim.