petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum Omzumda iken ısırıyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Swedyboy tarafından 26 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Swedyboy

Swedyboy New Member

Beğenileri:
    0
    Selam arkadaşlar, kayınpederim beden eğitimi öğretmeni ve bahçede derste iken yaklaşık 1 yaşında bir muhabbet
    kuşu omzuna konmuş, alıp bize verdi. kuşa kafes, yem, suluk ayarladım. bende yaklaşık 1 ay oldu.
    Bu süre zarfında çabalarım sonucu : kafesindeyken; elimle yem veriyorum, geliyor.
    işaret parmağıma da kendiliğinden olmasa da, elimi göğsüne yaşlaştırınca çıkıyor.
    işaret parmağımda omzuma da götürüyorum.
    --asıl sorum;omzumda iken hafif ses tonuyla onla konuşunca yanağımı, kulağımı ,boynumu ısırıyor :)
    "şşşşttt" diye bağırıyorum bazen çekiliyor bazen dinlemiyor.
    Bunu beni sevmediği için mi yapıyor yoksa yaşı ilerlemiş bir şekilde geldiği için mi ?
    muhtemelen evinden filan kaçtı. Eğitimine nasıl devam etmeliyim..? Şimdiden teşekkürler.

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Isırmasının yaşıyla alakası olmadığını düşünüyorum zira küçük kuşlarında ısırdığı görülür. Muhabbetler meraklı ve kemirgen oldukları için fırsat oldukça herşeyi kemirip ısırmayı severler. Alışkın kuşların zamanla bu huylarından vazgeçtikleri oluyor.

Sayfayı Paylaş