Karadeniz Pet

muhabbet kuşum parmağıma kur yapıyor

Ezgi Laçin

Yeni Üye
Merhaba erkek bir muhabbet kuşum var ve yaklaşık 6 aylık. Daha önceleri elime konduğunda sadece baş parmağımın tırnağıyla oynardı şimdi onu bir dişi kuşmuşçasına kur yapıyor. Kur dediğim ise biraz ileriki safa çünkü kendini sürtüyor kanatlarıyla baş parmak ve kendini kapatıyor. Sizce bu normal mi ve ben yanına dişi kuş almak istemiyorum ileride bir problem çıkar mı

Yanına eş almak istemezseniz kızgınlık dönemlerinde ki bu hallerine katlanmanız gerekecektir. Büyük bir problem olmayacaktır ama kuşunuz mutsuz olarak hayatını devam ettirecektir.

Yorumlarınız için teşekkürler dikkate alacağım.İkinci bir kuşu şuan için düşünmüyorum. İleriki bir zamanda daha iyi bir kafes aldığımda neden olmasın...

Yorumlarınız için teşekkürler dikkate alacağım.İkinci bir kuşu şuan için düşünmüyorum. İleriki bir zamanda daha iyi bir kafes aldığımda neden olmasın...

Yalnızlık Allah'a mahsus bu şekil düşünmek lazım :) eşi olmadığı için böyle olması gayet doğal... Banyo yapsın bi süre kızgınlığını geçiriyor...

Benim kuşlarım kızgınlıktan hiç çıkmıyorlar ki

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben açıkcası kuşların eşssiz bırakılması taraftarı değilim ,
onlarda bir canlı ve kendileri için doğuştan gelen hakları mevcut
örneğin dışarıda olmak yerine bizim hobilerimiz için evcilleştirip kafesde büyümelerine neden olduk
en azından eş alarak onları eşiyle cocuklu mutlu bir ailesi olması onunda hakkı :) insanmış gibi konuştum demi ? bence şu anda bir çok insan bir kuş kadar olamıyor özellikle aile konusunda..

Geri