Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum rahatsızlandı..

Srç

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam hepinize..

Kuşum yazının sıcakta kaldı bazen hep su yapardı sadece sürekli. Sıcaktadır dedim çünkü belirgin halsizlik yoktu. Hava bozdu birden. Kustuğunu farkettim baya kafese bakınca.uçarken zorlanıyor ama kanadından tüy döktü ondan olabilir.durup dururken ıslık çalar gibi nefes alıyor. İyiyken birden ishal oluyor ard arda ve halsizleşip kabarıp oturuyor.arada az ceyranda kalmış olabilir ama dikkat ediyorum.dediğim gibi yazın da ishaldi soğuk sadece artırmış olabilir. Yazın bitkileri yedi hep. Bir de toprağını yemeye başlamıştı son zamanlarda.bir de ara sıra hapşırdık krizi tutuyordu.dün de oldu sonra uçtu uçtu kendini atar gibi koltuğa kondu halsizleşti ishaldi zaten kafese koydum bende.
Şimdi üstünü örttüm kafesini iyice temizledim patates yedi az ishal ilacı verdim ama fayda etmedi.sirkeli su da vermeye çalışıyorum.kaç saat oldu.pirinç suyu koydum suluğuna ve limon suyu. Metal bir oyuncağı vardı aldım kafesten.sık ve az yem yiyor bazen su da içiyor.sıcak içecekleri seviyor gibi farkettim son zamanlar.ama çok kabarık.çıkarsam şımarır ama halsiz yani yoruluyor diye sıcakta dinlensin diye çıkarmıyorum.
Şu an veteriner Yok etrafımda iyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_3537.JPG
    IMG_3537.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 44

Kuşum yazının sıcakta kaldı bazen hep su yapardı sadece sürekli. Sıcaktadır dedim çünkü belirgin halsizlik yoktu. Hava bozdu birden. Kustuğunu farkettim baya kafese bakınca.uçarken zorlanıyor ama kanadından tüy döktü ondan olabilir.durup dururken ıslık çalar gibi nefes alıyor. İyiyken birden ishal oluyor ard arda ve halsizleşip kabarıp oturuyor.arada az ceyranda kalmış olabilir ama dikkat ediyorum.dediğim gibi yazın da ishaldi soğuk sadece artırmış olabilir. Yazın bitkileri yedi hep. Bir de toprağını yemeye başlamıştı son zamanlarda.bir de ara sıra hapşırdık krizi tutuyordu.dün de oldu sonra uçtu uçtu kendini atar gibi koltuğa kondu halsizleşti ishaldi zaten kafese koydum bende.
Şimdi üstünü örttüm kafesini iyice temizledim patates yedi az ishal ilacı verdim ama fayda etmedi.sirkeli su da vermeye çalışıyorum.kaç saat oldu.pirinç suyu koydum suluğuna ve limon suyu. Metal bir oyuncağı vardı aldım kafesten.sık ve az yem yiyor bazen su da içiyor.sıcak içecekleri seviyor gibi farkettim son zamanlar.ama çok kabarık.çıkarsam şımarır ama halsiz yani yoruluyor diye sıcakta dinlensin diye çıkarmıyorum.
Dışkı hep su sadece bazen beyazı Yok su ve yeşil. Ama hep yeşil bazen koyu yeşil

Benzer durum bendede var dışkı resmi atarmısınız

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• IMG_3552.JPG
    IMG_3552.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 38
  • IMG_3550.JPG
    IMG_3550.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 42
Benzer durum bendede var dışkı resmi atarmısınız

Merhaba
Attım resim şimdi.ama şimdi iyi hali bu arada düzeliyor anca bu kadar ama. Ben mi iyileştiriyorum kendisi mi bilmiyorum. Su olmasında sadece

Tırnak ve gaga sıksık uzuyormu kopan tüylerin kök kısmı siyahmı

Ense derisine vilmectin veya avimec sürün. Bir hafta aralıkla 3 defa uygulayın. Suyuna da 10 damla ( bir çay kaşığı ) sirke katın.

Tırnak ve gaga sıksık uzuyormu kopan tüylerin kök kısmı siyahmı

Tırnakları uzadı son aylarda evet ama gagası uzamıyor tüylerde de siyahlık görmedim

Ense derisine vilmectin veya avimec sürün. Bir hafta aralıkla 3 defa uygulayın. Suyuna da 10 damla ( bir çay kaşığı ) sirke katın.
Sirke katıyorum ama ense derisine nasıl sürücem elime alıp sanırım bir de neden ense derisi acaba? Sorabilir miyim

Hem koruma hem de parazit varsa tedavi için.
Teşekkür ediyorum eczaneden mi bulacağım?
Sorunu başka bir şey olabilir mi sizce ya da olabilirse ne olabilir?
Şuan sıcacık tuttuğum işin gün boyu pirinç suları patatesler falan normal yapıyor ama ishali birden oluyor ve geçmiyor ondan halsizleşiyor zaten.

O zaman suyuna koyun sirkeyi. Sürekli katın tedavi başlayana hadar. 4 ihtimal var. Parazit , bakteri , mantar ve virüs. Dışkısında bakteri veya mantar belirtisi yok. Dolayısıyla öncelikle en kısa ve kolay olan parazit ihtimalini ortadan kaldıracaksınız , Sonra mantar ve bakteri için tedavi uygulayacaksınız.

Vilmektin almak pek istemedim zehirli diye alacak yer de bulamadım.avimec bulabilirim galiba. İç paraziti de geçirecek kadar etkilimi avimec de ve enseye damla şeklinde mi uygulanıcak sürün yazmıştınız da

Damlatsanız da olur. Ama deriye gelsin ilaç.
İlacı bulayım süreceğim sirke veriyordum devam edeceğim.
Akşam düzelmişti şimdi yine bir süredir su yapıyor sadece halsizleşti bende yine sıcağa koydum üstünü örttüm hep böyle.

Kafesin dibinde oturuyor öyle sessizce ya.. çıkardım biraz oynuyor ama çok kabarık ve halsiz. Avimec almak için acele edicem. Kul satan yerlerde bulabilirim değil mi hemen çıkıcam. Avimec diğer ilaç kadar etkili olur mu?

Hocam çok geç kaldınız kurtulur mu bilmem ama avimec yanında tetra mezatin de alın ve bir an önce kullanmaya başlayın. İlacı ilk getirdiğinizde toplu ipne başı kadar ilacı 2 damla suda etitip ağzına damlatın. Ve çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin.

Hocam çok geç kaldınız kurtulur mu bilmem ama avimec yanında tetra mezatin de alın ve bir an önce kullanmaya başlayın. İlacı ilk getirdiğinizde toplu ipne başı kadar ilacı 2 damla suda etitip ağzına damlatın. Ve çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin.
Dün veterinere gittim antibiyotik başladı 1 hafta. İshali geçirmek için önce. Sonra da bağırsak florasını düzeltmek için aminosol verdi. Şuan iyi dışkı da sulu değil.dün niye öyle saklandı kafesin altına anlamadım korkuttu beni.
Nedir sizce?

Geri