Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sağ ayağını kullanamıyor.

Minel Varna

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu pazartesi günü arkadaşımdan aldım. Kuş daha bir aylık. Arkadaşımın kuşunun yavrusuydu. yuvadan atlarken kanadının ve ayağının incindiğini söyledi. Fakat sağ ayağını hiç kullanamıyor. Ayağında morluk veya şişlik göremedim ama sallanır gibi boşta duruyor. Yürürken de çok zorlanıyor,sürünür gibi yürüyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Foto yukleyin daha iyi olur bir mudahalede bulunulmadiysa zorlama yoksa kirilma cikma yoktur diye dusunuyorum 7 10 gun arasinda iyilesir insallah acil sifalar

Foto yukleyin daha iyi olur bir mudahalede bulunulmadiysa zorlama yoksa kirilma cikma yoktur diye dusunuyorum 7 10 gun arasinda iyilesir insallah acil sifalar
Tekrar baktım ayağının üst tarafında morluk var gibi. Fotoğrafını çekmek istedim durmadı. Çeker çekmez atacağım.

Merhabalar;
bahsettiniz olay büyük iht kırık veya çıkıktır yavruken zorlanma anında bu tür durumlar yaşanabiliyor fakat sözlü olarak ezbere yardımcı olunamaz bu konuda uzman bir veterinerin bizzat teşhis koyup tedavi uygulaması lazım. Geçmiş olsun

Merhabalar;
bahsettiniz olay büyük iht kırık veya çıkıktır yavruken zorlanma anında bu tür durumlar yaşanabiliyor fakat sözlü olarak ezbere yardımcı olunamaz bu konuda uzman bir veterinerin bizzat teşhis koyup tedavi uygulaması lazım. Geçmiş olsun
Yarın veterinere götürmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Snapchat-7100979595628346345.jpg

kuşunuz nasıl oldu? bizim kuştada aynı problem var. ne yapacağımızı bilemedik?

Merhabalar, resim yükleyeceğim.. Son 1 aydır kuşumuzun ayağında problem var. Tünekte durmak istemiyor. Özellikle geceleri devamlı kafes tellerine yapışık duruyor. Sağ ayağı resimde biraz belli olmuş tamamen pencelerini topluyor ve tek ayağının üzerinde duruyor. İki tane kuşçuya gösterdik mantar kremi vermiş (ki mantara benzeyen bir şey yok) kremi sürüyoruz ama faydasını göremedik. Kırık çıkık gibi de durmuyor. Yaşlılık olabilir mi ? çözemedik çok üzülüyor. Bu arada tahta tünek de aldık koyduk ama durmadı. Tünekte durmak istemiyor. Kafesin altına iniyor. Yerde durmak istiyor ya da tellere yapışık duruyor. Ekli dosyayı görüntüle 3170
20161022_183404_1477293453782_resized.jpg

Geri