Karadeniz Pet

muhabbet kuşum sallabaş hastalığına mı yakalanmış? :( lütfen yardım edin!

Duygu

Yeni Üye
mrb arkadaşlar.dişi muhabbet kuşum tüye girmişti ve çiftleşip yumurtlayamamasından dolayı olan kronik bi rahatsızlığı vardı ayakları tutmuyordu(bunu bildiğimiz bi pet shopçu söylemişti biz şikayetleri anlatınca ve bu ara ara hep oluyor kuşumuza.)ben kötüleştiğini fark etmemiştim ve dışarı saldım ama bir yerlere çarpıp düşünce geri kafese koydum.eşini de koydum sonra.ertesii gün de sadece eşini çıkarıcakken o da çıktı ve çok kötü çarpıp düştü yine.sonrasında dünden beri kuşumun başı yana doğru eğik halde duruyor hep ve garip hareketler yapıyor.netten ve bu forumdan araştırdığım kadarıyla sallabaş olabilir veya çarpma yüzünden olabilir.SALLABAŞ BULAŞICI MI?erkek kuşumu gündüzden geceye dışarda bırakıp soktum içeri.ama öyleyse ayırayım temelli.aman Allah korusun ona bulaşmasın sakın!:( bi de acaba gözüne bişey olmuş olabilir mi?çünkü bir gözünün kenarı bana kanlıymış gibi geldi.2,5 aylık bebeğim olduğundan ilgilenemiyorum artık çok :( kafes bu yüzden pis hatta:( ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum yine de.bu haline çok üzülüyorum.:( ne yapmam gerek? yeni çektim fotoları. lütfen yardımcı olun!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu arada kafesiniz muhabbet kuşu için uygun değil onların rahat edibiliceği kafeslerden alırsanız daha iyi olur

Mypetshop da ihtiyacı olanlar için vitamin veriyor forumda konusu var incelerseniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:09 --

@Levent Acar

Forumdakı arkadaşlar cevap vericektir.

Bu arada kafesiniz muhabbet kuşu için uygun değil onların rahat edibiliceği kafeslerden alırsanız daha iyi olur

Mypetshop da ihtiyacı olanlar için vitamin veriyor forumda konusu var incelerseniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:09 --

@Levent Acar

Forumdakı arkadaşlar cevap vericektir.
teşekkürler.kafesi değiştirmeyi düşündük zaten.levent bey cevap vermişti daha önce.inşallah şimdi de verir.sizin bi fikriniz yok sanırım sorduğum sorular hakkında?

teşekkürler.kafesi değiştirmeyi düşündük zaten.levent bey cevap vermişti daha önce.inşallah şimdi de verir.sizin bi fikriniz yok sanırım sorduğum sorular hakkında?

@Uğur Genç size Ayrıntılı bi bilgi vermiş isterseniz konuyu bi okuyun ona göre çözüm bulalım

Sallabaş kanatlı hastalıkları içinde en bulaşıcı ve ağır olanlarından birisidir. Gerekli açıklamalar http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...ullanma-yontemleri/sallabas-hastaligi-77.html da mevcut.
teşekkürler uğur bey.ben de araştırmalrımda öyle okudum ama bazı yerlerde de bulaşıcı olmadığını yazmışlar güvercin besleyenler özellikle de.ondan emin olamadım.benim kuşum kafası döndürüp geri attırmıyor.sürekli böyle duruyor gibi.yemesi içmesi ve kakası normal.sizce ne olabilir bu durum?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:26 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

@Uğur Genç size Ayrıntılı bi bilgi vermiş isterseniz konuyu bi okuyun ona göre çözüm bulalım
can bey onu okudum ve video da izledim hatta ama benim kuşum öyle değil.ondan emin olamadım işte.

Benim bildiğim Sallabaş bulaşıcıdır. Belirtileri görülen kuş kafes/kümesten ayrılmalıdır. Ama dediğiniz gibi her kafa dönmesi sallabaş anlamına gelmez. Kuşunuzun kafasını döndürmemesi sabit olarak bir tarafa eğik tutması çarpmadan dolayı olduğunu sanıyorum.

Benim 1 tane muhabbet kuşum var kafesde kafasını sağa sola aşağı doğru herşey yapıyor :) Oyunda oynuyor olabilir.

bi de okuduğum bilgiler sonucu suluğun tekine b vitamin kompleksi koydum ve diğerine de sirkeli su.ayrıca mamalıklarda aspur ve yulaflı özel yem var takviye.vitamin olsun diye de yeşillik koydum işte.

Benim 1 tane muhabbet kuşum var kafesde kafasını sağa sola aşağı doğru herşey yapıyor :) Oyunda oynuyor olabilir.
ne güzel :) ama bizimki oyun olarak yapmıyor.canı yanıyor bence.gözlerini kapatıyor çoğu zaman ve o halde uyuyor bi de hatta:(

Benim bildiğim Sallabaş bulaşıcıdır. Belirtileri görülen kuş kafes/kümesten ayrılmalıdır. Ama dediğiniz gibi her kafa dönmesi sallabaş anlamına gelmez. Kuşunuzun kafasını döndürmemesi sabit olarak bir tarafa eğik tutması çarpmadan dolayı olduğunu sanıyorum.

burda yusuf kürşad bey birisine yazmış bu konuda çarpmadan olabilir diye ve ben de ondan şüphelendim.öyle döndürme ve geriye attırma yok çok şükür.napayım sizce,erkeği ayırayım mı?bu sefer de erkeğin yanına gitmeye çalışıp ordan oraya atıyor kendisini kafası o halde :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:36 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

[QUOTE=can
evet ben de onu bekliyorum :) teşekkürler size.iyi geceler.

Geçmiş olsun.. Erkeği ayırın acilen.
Bu hastalığın sonu pek hayırlı olmuyor. :(
İnternette birkaç tedavi açıklanmış ancak hiç biri bilimsel değil.
Benim yuvalıkta 2 yavrumun başına gelmişti geçtiğimiz sene. Birini kaybettim diğeri düzelmiş hiç bir şeyi kalmamıştı.

Boynununu sağa sola çevirip masaj yapılması gerektiği yazıyor daha çok internette.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abim geldi birazdan sana yardımcı olucaktır.

evet ben de onu bekliyorum:) teşekkürler size.iyi geceler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:40 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

Geçmiş olsun.. Erkeği ayırın acilen.
Bu hastalığın sonu pek hayırlı olmuyor. :(
İnternette birkaç tedavi açıklanmış ancak hiç biri bilimsel değil.
Benim yuvalıkta 2 yavrumun başına gelmişti geçtiğimiz sene. Birini kaybettim diğeri düzelmiş hiç bir şeyi kalmamıştı.

Boynununu sağa sola çevirip masaj yapılması gerektiği yazıyor daha çok internette.
teşekkürler levent bey.sizce sallabaş mı yani dişi kuşum?erkeğe bulaş mıdır hemen? :( napmam gerek?çok çaresiz kaldım ya.

Sallabaş bulaşıcı bir hastalık değildir. Genetik bir hastalıktır.

Sallabaş bulaşıcı bir hastalık değildir. Genetik bir hastalıktır.

teşekkürler.ama gördüğünüz gibi çoğu bulaşıcı diyor.ben de bu yüzden napcağımı şaşırdım kaldım.sizce sallabaş mı dişim?

çok özürdilerim titrek baş ile karıştırdım. düzeltiyorum.

Ben internette bulaşıcı olduğunu okudum [MENTION=6791]AliismailERTAŞ[/MENTION]
Bence sallabaş [MENTION=16977]duygu açıkgöz[/MENTION]..
uğur beye dediğim gibi diğer şeyler yok kuşumda ama.bi de siz o kurtulan yavrunuza napmıştınız?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:46 --

çok özürdilerim titrek baş ile karıştırdım. düzeltiyorum.
hımm anladım sorun değil.teşekkürler.siz ne diyosunuz sorularıma cevap olarak peki?

Geri