Karadeniz Pet

muhabbet kuşum sallabaş hastalığına mı yakalanmış? :( lütfen yardım edin!

uğur beye dediğim gibi diğer şeyler yok kuşumda ama.bi de siz o kurtulan yavrunuza napmıştınız?

Hiç bir şey yapmadım. Yavru 10 günlüktü, 20-25 günlükken düzeldi. Üstelik anne babayı da ayırmamıştım o zaman. Hastalık hakkında çok bilgim yoktu. Allahtan bulaşmadı sağa sola..

Fotoğrafları mevcut bir yerlerde ama nasıl bulacam.. Şimdi çok yorgunum.

Hiç bir şey yapmadım. Yavru 10 günlüktü, 20-25 günlükken düzeldi. Üstelik anne babayı da ayırmamıştım o zaman. Hastalık hakkında çok bilgim yoktu. Allahtan bulaşmadı sağa sola..

Fotoğrafları mevcut bir yerlerde ama nasıl bulacam.. Şimdi çok yorgunum.

hımm iyileşme ihtimali var yani? ölücek diye çok korkuyorum ve üzülüyorum ben de :( elimden de bişey gelmiyor yazdıklarım dışında.

Dediğim gibi internetteki tedavi yolları hep deneme yanılma, olmayacaş şeyler. Kuşa eziyet çektirmekten başka birşey değil. Sen bu yavrucağı rahat ettir yeter. Üzme çok fazla kendini. Her canlını gideceği yer orası. Kimisi erken, kimisi daha sonra..

güvercinlerde sallabaş genetiktir sizinkinin hastalığı başka olabilir yumurtadan çıktıysa o şekil yada daha sonradan aldığı darbeden kaynaklanıyor benim bildiğim bulaşıcı değil bizim kümeste 1 sallabaş vardı 2 sene boyunca 30 kuşun içinde yaşadılar daha sonra ucuz fiyata sattık hiç bulaşmadı ama kötü bi hastalık yemleri zor yiyor yumurtaları gagasıyla çeviremeyip kırıyordu hep ama çok güzel uçardı :)

Son düzenleme:
güvercinlerde sallabaş genetiktir sizinkinin hastalığı başka olabilir yumurtadan çıktıysa o şekil yada daha sonradan aldığı darbeden kaynaklanıyor benim bildiğim bulaşıcı değil bizim kümeste 1 sallabaş vardı 2 sene boyunca 30 kuşun içinde yaşadılar daha sonra ucuz fiyata sattık hiç bulaşmadı ama kötü bi hastalık yemleri zor yiyor yumurtaları gagasıyla çeviremeyip kırıyordu hep ama çok güzel uçardı :)
hımm anladım teşekkürler.bizim kuşumuz 15 aylık filan.sonradan oldu bu durum,daha yeni oldu.bizimki uçamayıp çarptı diye bi daha salmadım onu dışarı.eşini saldım ve o da çok çıkmak istedi.uçamaz bence kafası o halde.hasta diye denemek istemedim.

Dediğim gibi internetteki tedavi yolları hep deneme yanılma, olmayacaş şeyler. Kuşa eziyet çektirmekten başka birşey değil. Sen bu yavrucağı rahat ettir yeter. Üzme çok fazla kendini. Her canlını gideceği yer orası. Kimisi erken, kimisi daha sonra..
aynen bence de öyle.ben de çok araştırdım ve okudum.dışarı salamıyorum artık çarpmasın diye.çok istiyor çıkmayı.erkek dışardaydı.doğru diyosunuz ama çok sevip düşkün olunca üzülmemek elde değil.inşallah düzelir.geçer gider bu dert de.

Kuşun tünekte durabiliyor olması denge kaybının olmaması çarpmadan sonra bu duruma gelmesi bana sallabaş olmadığını,darbeye dayalı olduğunu düşündürdü ama [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] başına gelen bir durum olduğundan daha doğru bilgi verecektir.

Kuşun tünekte durabiliyor olması denge kaybının olmaması çarpmadan sonra bu duruma gelmesi bana sallabaş olmadığını,darbeye dayalı olduğunu düşündürdü ama [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] başına gelen bir durum olduğundan daha doğru bilgi verecektir.
evet tünekte durabiliyor.inşallah dediğiniz gibidir ya.kendi kendine geçer mi acaba eğer öyleyse?levent bey sallabaş olduğunu düşündü :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:10 --

napayım ayırayım mı ustalar?yatamadım bunun yüzünden.yatsam uyuyamıcam kafama takıp :(

evet tünekte durabiliyor.inşallah dediğiniz gibidir ya.kendi kendine geçer mi acaba eğer öyleyse?levent bey sallabaş olduğunu düşündü :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:10 --

napayım ayırayım mı ustalar?yatamadım bunun yüzünden.yatsam uyuyamıcam kafama takıp :(

En kötüsünü düşünüp ona göre önlem almak için ayırabilirsiniz. Eğer düzelirse sadece ayrı kalmış olurlar, düzelmez ve bulaşıcı hastalık ise diğer kuş korunmuş olur.

Noldu kuş [MENTION=16977]duygu açıkgöz[/MENTION] ?

kuşumun herşeyi normal levent bey.sadece boynu eğik kaldı öyle :(çarpma sonrası sakatlık olarak kaldı sanırım o yamukluk :( onun için napabilirim bilmiyorum.güvercinlerde baş çekerek tedavi ediliyormuş. erkek kuşum erikte bişey yok çok şükür.sallabaş olmadığına çok sevindim.teşekkür ederim ilginiz için.

Geri