Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sesten rahattsız olurmu?

2 gün önce aldığım muhabbet kuşumun kafesi televiyonun yanında benim odamda duruyor televiyon sesi sorun yeratırmı genelde gündüzleri tv açmam ama geceleri izlerim kuşumda sorun yaşatırmı?

Slm dışı kuşuma eş aldim cok daliyor du öldurucek die degistrdim başka erkek aldim bunla birbirlerine kur yapiolar öpusuyolar erkek yem kusuyor ama erkek kuş tüy dökümünde yuvalik taktim hic girmiyolar icine merak bile etmiyolar kafeste 3 tane tünek var 1 tanesini sökmeyi düşünüyorum ve benim dışı kus sinirlenince ve kafesten cikartmazsam erkeği daliyor bende günlük bii kaç saat cikartiyorum disariya yaklaşık 10 gündür nijer tohumu vermeye başladım ayri Yemliğe koydum cok cok yiyiyolar zarari olur mu sizce??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:38 --

Slm dışı kuşuma eş aldim cok daliyor du öldurucek die degistrdim başka erkek aldim bunla birbirlerine kur yapiolar öpusuyolar erkek yem kusuyor ama erkek kuş tüy dökümünde yuvalik taktim hic girmiyolar icine merak bile etmiyolar kafeste 3 tane tünek var 1 tanesini sökmeyi düşünüyorum ve benim dışı kus sinirlenince ve kafesten cikartmazsam erkeği daliyor bende günlük bii kaç saat cikartiyorum kafesten çıkınca birbirine kur yapip opusuyolar disariya yaklaşık 10 gündür nijer tohumu vermeye başladım ayri Yemliğe koydum cok cok yiyiyolar zarari olur mu sizce??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:52 -->-> Daha önceki mesaj 13:40 --

Ve sularina vitamin de katiyorum maxsisol

Hayır olmaz aksine sesi severler. Konuşanınızı , müzik dinleyi falan. Fakat yatmasını önlüyor olabilir. Bu da halsizliğe yol açabilir. Bu yüzden geç saatte bence izlemeyin. En azından çok geç saatte

Muhabbet kuşu eş

Slm dışı kuşuma eş aldim cok daliyor du öldurucek die degistrdim başka erkek aldim bunla birbirlerine kur yapiolar öpusuyolar erkek yem kusuyor ama erkek kuş tüy dökümünde yuvalik taktim hic girmiyolar icine merak bile etmiyolar kafeste 3 tane tünek var 1 tanesini sökmeyi düşünüyorum ve benim dışı kus sinirlenince ve kafesten cikartmazsam erkeği daliyor bende günlük bii kaç saat cikartiyorum kafesten çıkınca birbirine kur yapip opusuyolar disariya yaklaşık 10 gündür nijer tohumu vermeye başladım ayri Yemliğe koydum cok cok yiyiyolar zarari olur mu sizce?? Ve vitamin veriyorum maxsisol

Hayır olmaz aksine sesi severler. Konuşanınızı , müzik dinleyi falan. Fakat yatmasını önlüyor olabilir. Bu da halsizliğe yol açabilir. Bu yüzden geç saatte bence izlemeyin. En azından çok geç saatte

Birde kuşum ilk günlerde salıncağı keşfetmemişti şimdi salınçağı öğrenmiş aşağı sadece yem ve su için iniyor 2 kez saldım kuşumu salıncakta öyle bekliyor veya uyuyor Bide elime alışmadı parmağıma geliyor ama hareket ettirince direk uçuyor elimden 2-3 kez yem yedi fazla soru sordum dimi rahatsız ettiğim için özür dilerim :)) <3:)

Birde kuşum ilk günlerde salıncağı keşfetmemişti şimdi salınçağı öğrenmiş aşağı sadece yem ve su için iniyor 2 kez saldım kuşumu salıncakta öyle bekliyor veya uyuyor Bide elime alışmadı parmağıma geliyor ama hareket ettirince direk uçuyor elimden 2-3 kez yem yedi fazla soru sordum dimi rahatsız ettiğim için özür dilerim :)) <3:)

Hayır çok iyi anlıyorum sizi brnde ilk aldığımda öyleydim :)
Ya şey kuşların bazıları salıncağı çook seviyor bazılarıda hiç sevmiyor benim kuşum gibi :) Sevdigi icin sürekli orada olması çok normal birde daha yeni ya. Alıştıkça kafesin her yerini dolanır :D
Birde alışması için anl hareketler kesinlikle yapmamalısınız :) Nefret ederler ani hareketlerden. Yani alışması için ilgi gerekiyor eminim verirsiniz. Elinize aldığınızda hic hareket etmeyin sadece konuşun bence. Çok seviyorlar dinlemeyi. Umarım en kısa zamanda dost olursunuz hayırlı olsun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:38 -->-> Daha önceki mesaj 13:34 --

Hasta değil değil mi ? Tüylerini falan kabartmıyor sürekli ? Sürekli uyuması da büyük ihtimal yeni geldiğindendir.

Arkadaşa katılıyorum sesi sevdikleri gerçek ama televizyonu en geç 10 da kapatmaniz gerekir hele kuş yavruysa gelişimini çok etkiler televizyonun üstündeyse almanı tavsiye ederim radyasyon da var işin içinde

Geri