Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Sürekli Kafesin Aşağısında Duruyor Neden?

Emre KARAN

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum sürekli kafesin aşağısında duruyor. Acaba bunu neden yapıyor? Arada ötüyor ama sürekli yem yiyor ve çok uzun yem yiyor. Su içerken görmedim daha. Alalı tam 4 gün oldu.

vhzuf.jpg

vhzvu.jpg

vhzx2.jpg

Son düzenleme:
strestendir ortama alısınca duzelır kendı halına bırak korkutma onu yukarıyada bir tane salıncak oyuncak bısey tak ılgısını ceksın

Salıncak takacam aynasını çıkardım öyle takacam.

İlk geldikleri zamanlarda tabanda durmaları normaldir yer değişikliğinden yalnızlıktan dolayı strese gîrmiş olabilir. Biraz zaman tanıyın

yemini suyunu tabana koy kardeşim

salıncak taktım şimdi yukarı çıktı. Hep uyukluyor. Ne zaman bana alışacak neredeyse 1 hafta oldu alalı. :(

Yeni oldugu icin stres yapmıstır ondan dolayı kafes tabanında duruyordur.

fotoğraflarda kuş hasta kabarmış ve kanatları düşmüş. sıcak bir yerde tutup vitamin ekleyin suyuna daha kötü olmadan.

kardeşim birde sakın 3-4 haftadan önce kafesten çıkarma ne olursa olsun.sonra kafesin kapısını açıp kendisinin çıkmasını bekle.parmağında bile olsa erken çıkarmaya kalkarsan kuş korkup gider duvara çarpar boynu kırılır.yapılan en büyük hatalardan biri budur o yüzden yazıyorum.pişman olma diye.sonra suyu yere koy tüneğe çıkmaz birkaç gün.

Hasta değil ya. Sıcak yerde arkadaşlar. Yukarı çıktı. Arada tellere tırmanıyor.

ortama alışma süreci, yeni bir ortamda hem stres yapar hem de hastalanma olasılığı var. Dikkat edip ilgiyi eksik etmeyin.

Geri