Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Sürekli Tıksırıyor

Selcuk bey benim dişi kusumu ilk aldigimda da hizli hizli kuyrugunu aşağı yukari oynatiyordu ve arada agzini aciyordu nefes alirken. Ben astım yada soğuk alginligi sandim hep.sizin yazdiklarinizi okuyunca acaba brnim kusumda da mi tricomanas var diye şüphe eder oldum.kusum cok hareketli yemesinde ucmesinde sorun yok. Kuyrugu asagi yukari titriyor hafif.agzi kötü kokmuyor diskisida kokmuyor ama diskisi geldiginden bu yana acik yeşil. Bazen sulu ama cok degil ama acik yesil. Haftada 2 gun suyuna elma sirkesi koyuyorum bende mi antibiyotik tedavisi uygulamaliyum yoksa kendiliginden geçer mi..birde bu hastalik erkek kusa d bulasirmi...
Dışkı resmini paylaşın. Belki de Elma sirkesi baskılıyordu hastalığı. Normalde Hastalığa yakalandıktan sonra en geç 20 gün içinde çöker kuş.

Dışkı resmini paylaşın. Belki de Elma sirkesi baskılıyordu hastalığı. Normalde Hastalığa yakalandıktan sonra en geç 20 gün içinde çöker kuş.
Selçuk bey oncelikle cvabiniz icin cok tsk ederim. Kus 2 aydir bende kuyrugunda nefes alirken bir titreme var ama cok canli yemesi icmesi cok normal. Şu anda bebek tüylerini döküyor. 20 günde çöker demissiniz ama kus da bir sıkıntı görünmüyor ama diskisi gün icinde arada sulu ama cogunlukla katı hatta poposu tertemiz ama dışkısi yesil. Erkek kusumunki mesela daha katı ve siyah. Bu hep dikkatimi cekti.sirke baskilamis olabilir mi bilmiyorum ama cok iyi bakıyorum onlara.agzinda dışkı da koku yok..

Ekli dosyalar

• 20170531_100909.jpg
    20170531_100909.jpg
    651.6 KB · Görüntüleme: 43
Açık yeşil Sizin kuşta da trikomonas var çok yüksek ihtimalle. Flagyl şurup bulursanız yukarıdaki tarife göre kullanın.
Selçuk hocam Flagyl için reçete istendiği için eczacımdan mikostatin istedim. Elimde yok şuan ama FUNGOSTATİN aynısı dedi. Onu aldım dün başladım ilaca bi sıkıntı olmaz değil mi? Bu arada dışkısı daha koyu bugün
20170531_162102.jpg
20170531_162119.jpg

Fungostatin de olur aynı dozda tedaviye devam edin. 3 tam gün tedaviden sonra gelişmeleri yazın. Tedavi 5 gün sürecek.

@Selçuk YÜKSEL Selçuk bey şuan Mikostatin ile suyuna 6 damla olarak tedaviye devam etmekteyim . 3. Günü şuan , tıksırması hala devam etmekte ve mikostatin dışkısına bir etki etmedi , dışkısındaki enfeksiyonu düzeltmek için probiyotikmi uygulamam lazım mikostatin tedavisinden sonra Birde bu probiyotik nasıl birşeydir eczaneden falanmı alıyoruz ilaçmıdır yoksa kendimizmi hazırlıyoruz tam olarak nedir bu . Birde mikostatin işe yaramazsa Flagyl e geçeyim mi , geçersem kaç gün beklemem gerekir tekrar bi tedavi için.

Mikostatine devam edin dışkısını paylaşın bakalım bi. Probiyotik veterinerden bulabilirsiniz. Eğer ağızdan rahat damlatabiliyorsanız kolay olması açısından eczaneden Entro germina alıp her gün iki damla damlatın geri kalanı da siz için veya çoğunuz varsa ona içirin. Hiçbir yan etkisi olmayan ( Hatta doz aşımında bile yan etkisi yok ) faydası saymakla bitmeyen bir ürün.

Selçuk bey oncelikle cvabiniz icin cok tsk ederim. Kus 2 aydir bende kuyrugunda nefes alirken bir titreme var ama cok canli yemesi icmesi cok normal. Şu anda bebek tüylerini döküyor. 20 günde çöker demissiniz ama kus da bir sıkıntı görünmüyor ama diskisi gün icinde arada sulu ama cogunlukla katı hatta poposu tertemiz ama dışkısi yesil. Erkek kusumunki mesela daha katı ve siyah. Bu hep dikkatimi cekti.sirke baskilamis olabilir mi bilmiyorum ama cok iyi bakıyorum onlara.agzinda dışkı da koku yok..
@Selçuk YÜKSEL selcuk bey benim kusumun dışkisina da bakar misiniz normal mi diye su an resimde kinden daha acik yesil yapiyor.yazdim size ama sanirim görmediniz..

Ekli dosyalar

• 20170531_100909.jpg
    20170531_100909.jpg
    651.6 KB · Görüntüleme: 33
Mikostatine devam edin dışkısını paylaşın bakalım bi. Probiyotik veterinerden bulabilirsiniz. Eğer ağızdan rahat damlatabiliyorsanız kolay olması açısından eczaneden Entro germina alıp her gün iki damla damlatın geri kalanı da siz için veya çoğunuz varsa ona içirin. Hiçbir yan etkisi olmayan ( Hatta doz aşımında bile yan etkisi yok ) faydası saymakla bitmeyen bir ürün.
Şuan dışkısı böyle ve ilaca başladıktan 1 2 gün sonra çok fazla tüy dökmeye başladı kafes komple tüy olmuş.
e6d2c90ef234fa08c4d0edcb25469ab1.jpg

LG-K580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Selçuk YÜKSEL tedaviyi uyguladıktan neredeyse 2 3 gün geçti ve hiç tıksırma duymuyorum şuan . yukarıda fotoğrafını attığım gibi tüyleri biraz döküldü ama şuan normal . birtek yine fotoğrafta gördüğünüz gibi dışkısında yeşil bir su var ve çok açık yeşil olup cıvık durumda bunun içinde bir tedavi uygulayınca kuş eski sağlığına dönücek hayırlısıyla , bu dışkıyı ne ile düzeltebilirim yoğurt suyu fayda eder mi ? .

Daha tam iyileşmemiş tedaviyi kesmeyin sakın tıksırmanın azalması iyiye işaret. dozu nasıl ayarlıyorsunuz ? Ağza mı damlatıyorsunuz suyuna mı katıyorsunuz ? ve ne ölçüde.

@Selçuk YÜKSEL tedaviyi uyguladıktan neredeyse 2 3 gün geçti ve hiç tıksırma duymuyorum şuan . yukarıda fotoğrafını attığım gibi tüyleri biraz döküldü ama şuan normal . birtek yine fotoğrafta gördüğünüz gibi dışkısında yeşil bir su var ve çok açık yeşil olup cıvık durumda bunun içinde bir tedavi uygulayınca kuş eski sağlığına dönücek hayırlısıyla , bu dışkıyı ne ile düzeltebilirim yoğurt suyu fayda eder mi ? .
Başka bir tedavi başlamayın şuan.Mikostatine devam edin. İshali ve yeşil renk kaybolana kadar

Daha tam iyileşmemiş tedaviyi kesmeyin sakın tıksırmanın azalması iyiye işaret. dozu nasıl ayarlıyorsunuz ? Ağza mı damlatıyorsunuz suyuna mı katıyorsunuz ? ve ne ölçüde.
Çeyrek suluğa 6 damla damlatıyorum. Sabah akşam. Direk ağıza damlatmam daha iyiyse onu da deneyebilirim

suyuna katıyorum ağızdan hiç vermedim . sürekli yiyen ve sürekli içen bir kuş haliyle suyundanda ilacı aldı. dozunu dediğiniz gibi suluğu yarım doldurup 6 damla atıyorum . yanlız tedaviye devam edicem ama tüylerinin bu kadar dökülmesi korkuttu yani . mikostatin kullanıyorum. birde dışkısını nasıl düzeltebilirim. bu arada bize verdiğiniz yanıtlar karışıyor galiba banamı yazdınız arkadaşamı ?

suyuna katıyorum ağızdan hiç vermedim . sürekli yiyen ve sürekli içen bir kuş haliyle suyundanda ilacı aldı. dozunu dediğiniz gibi suluğu yarım doldurup 6 damla atıyorum . yanlız tedaviye devam edicem ama tüylerinin bu kadar dökülmesi korkuttu yani . mikostatin kullanıyorum. birde dışkısını nasıl düzeltebilirim. bu arada bize verdiğiniz yanıtlar karışıyor galiba banamı yazdınız arkadaşamı ?
Yarım suluğa değil çeyrek suluğa 6 damla demiştim. Yarım suluk olacaksa 12 damla olmalı Suyunu daha az koyup 6 damla veya 12 damla şeklinde devam edin.Dozu doğru uygulamış olsaydınız sulu dışkı kaybolacaktı şimdiye kadar. Ayrıca Probiyotik kullanın sulu dışkıya onun da faydası olur.

Çeyrek suluğa 6 damla damlatıyorum. Sabah akşam. Direk ağıza damlatmam daha iyiyse onu da deneyebilirim
Bu akşam bir damla damlatın. Yarın sabah ve akşam yine birer damla damlatın. Suyuna da çeyrek suluğa 2 damla. Üçüncü gün yine eski yöntemle devam edin. Doz az geliyor anlaşılan. suluğu yarıya yakın doldurmuyorsunuz değil mi ?

Yarım suluğa değil çeyrek suluğa 6 damla demiştim. Yarım suluk olacaksa 12 damla olmalı Suyunu daha az koyup 6 damla veya 12 damla şeklinde devam edin.
bu arada tüyleride fotoğrafta gördüğünüz gibi yoğun bir şekilde döküldü şuan kesildi . ilaçtan olabilir mi ?

bu arada tüyleride fotoğrafta gördüğünüz gibi yoğun bir şekilde döküldü şuan kesildi . ilaçtan olabilir mi ?
Tüy dökmenin ilaçla veya hastalıkla alakası yok. Ya normal tüy dökümündedir yada derisinde de mantar veya parazit vardır. Ense derisine 1 damla Avimec , Vilmectin veya Baymec damlatın üçü de aynı ilaç hangisini kolay bulursanız. Dış parazite Önlem amaçlı bu dediğim. Yüksek ihtimalle normal tüy dökümündedir.

Youtube de Muhabbetlere Oral ilaç verme videoları var onları izleyip daha pratik uygulayabilirsiniz. Kuşu tutuş şekli önemli.

Geri