Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sürekli uyuyor ve kafasını gizliyor

AraXeS

Yeni Üye
Merhabalar,
4 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Son 1 haftadır neredeyse sürekli uyuyor. Sesi hiç çıkmıyor.
Normalde yabancılara karşı mesafelidir hatta agresif bile davranır. Ama geçen gün eve gelen mirafirin yanına gidip yorganın altına girdi. O günden beri de sürekli yanıma gelip boynumun altında uyuyor. Ya da elimin içine girip uyuyor. Eğer üzerimde battaniye gibi birşey varsa kafasını battaniyenin altına sokup uyuyor. Işığa karşı bir duyarlılık mı yoksa üşüyor mu anlamadım.
Büyük denilebilecek bir kafeste erkek bir muhabbet kuşuyla yaşıyor. Erkekte bir anormallik yok.
Bugün veterinere uğrayıp durumu anlattım B vitamini verdi. Ne derece faydası olur bilemiyorum.

Ekli dosyalar

• IMAG1874.jpg
    IMAG1874.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 73
  • IMAG1875.jpg
    IMAG1875.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 67
  • IMAG1885.jpg
    IMAG1885.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 77
  • IMAG1886.jpg
    IMAG1886.jpg
    4.9 MB · Görüntüleme: 73
Aksilik işte, şimdi de uçmaya çalışırken akvaryuma düştü :( Allahtan o an odadaydım yoksa çıkamazdı

Dışkı resmini net çekerek paylaşın dışkılar dışkılamaz çekin. Kuşun ateşi var enfeksiyon var yani.

Ekli dosyalar

• IMAG1887~01.jpg
    IMAG1887~01.jpg
    128.1 KB · Görüntüleme: 72
  • IMAG1892.jpg
    IMAG1892.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 57
Veterinerden tetra mezatin alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak. 5 gün berin suyu her gün taze hazırlayın.

biraz zaman tanıyın size ALIŞICAKTIR
Sanırım her konuya okumadan aynı yorumu yapıp duruyorsunuz. Lütfen bir bilginiz yoksa yazmayın. 4 yıllık kuş hangi alışmadan bahsediyorsunuz? İnsanlar burada sorunlarına çözüm bulmak amaçlı konu açarken dalga geçer gibi konuyla alakasız yorumlar yapmayın lütfen.

Geri