Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sürünüyor

• Konbuyu başlatan melekh
  • Başlangıç tarihi
Kardeşim kuşun iyileşmesi için ben olsaydım kanı sulandırıcı, akışkanlığını arttırıcı, pıhtılaşmasını engelleyen, pıhtılaşmış kanı çözmeye yardımcı olan Antikoagülan veya Klopidogrel tablet ilaç verirdim. Fakat bunu vermeden önce kuşta bir iç kanama var mı bakmanız, bilmeniz lazım. Eğer ki kanlı kaka yapıyorsa iç kana vardır o zaman bu ilaçları vermeyin derim. zaten iç kanama olsaydı şu ana kadar sağ kalmayabilirdi. Kuşunuz ciddi büyük ve riskli bir rahatsızlık geçiriyor. Yardımcı olmak için kendinizi paraladığınızın da farkındayım. Üzülmemek elde değil. Bu ilaçlar normal bizlerin insanların kullandığı ilaçlar. Bir tabletin 5/1 ini suyuna karıştırıp eriterek verebilirsiniz. Suyu içer içmez bundan emin olamayabilirsiniz onun için elinizle bir iki damla içirebilirseniz daha iyi olur. 8 saatte bir, iki damla içirebilirsek en azından sağlığına kavuşmasını sağlayacağımızı ümit ediyorum. Yoksa günler geçtikçe durum daha vahim olabilir. Aynı şeyi yaşamış olsam bu ilaç uygulamasını yapardım. Fikrime katılmayan olabilir saygı duyarım. Arada bir limonlu su da vermenizde fayda var. İlacı eczanelerden temin edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Baya uzuldum kus nasil oldu iyilestimi videonuzu simdi izledim kusu alip oyle ucurmak icin birakmayin ve yurutmek icin zorlamayin kendi ne istiyorsa oyle yapsin tekrardan gecmis olsun

Tekrar Merhaba, muhabbet kuşum artık yavaş yavaş adım atabiliyor. En alttaki (Yaklaşık 15 cm) tünelin gagasiyla tirmanabiliyor. Kesinlikle keyfi iştahı daha iyi. Ancak hala uçma sorunu var. Normalde uçmaya bile girismiyor ama bazen korktugunda uçmaya kalkarsa havada iken sağ tarafa doğru kontrolsüzce yöneliyor ve istemeden sert bir iniş yaparak yere sırt üstü çarparak iniyor. Darbe almaması için ucmasina engel olmaya çalışıyorum. Ayrıca artık hiç ötmüyor. Bugün internetten kuş sesleri dinlettim. Resmen çıldırdı ama ağzını açıp kapıyor ve ses çıkmıyor. Normalde eline alınca bağırıyor ama eski neşeli sesi yok artık. :(

Tekrar çok geçmiş olsun.İnan ın çok üzüldüm.El kadar hayvan,içim parçalandı.Videoyu tekrar izledim.Eğer veteriner kırık yok diyorsa doğru olabilir.Hayvan başına darbe almış gibi görünüyor.Oğlunuz kuşu eline alıp,Şiddetle sağa sola;çıngırak sallar gibi)sallamış da olabilir.Küçük çocuklar onun canlı olduğu analizini yapamıyorlar.Zarar vereceklerini düşünemedikleri için oyuncakla oynar gibi oynamaya çalışıyorlar.Bu sallama hareketi beyin sarsıntısına ve buna bağlı olarak denge kaybı,felç hatta Ölüme bile neden olabiliyormuş.Umarım çabuk atlatır.Çok korkmuş belli ki.Uçurmaya,hareket etmeye zorlamayın derim ben.Bırakın kafesinde huzurlu ise orda kalsın.İyileştikçe hareketlenecektir zaten.Güzel haberlerinizi bekliyoruz☺️

İzlemeseydim keşke çok moralim bozuldu. Geçmiş olsun. İnşallah iyileşir.

Tekrar çok geçmiş olsun.İnan ın çok üzüldüm.El kadar hayvan,içim parçalandı.Videoyu tekrar izledim.Eğer veteriner kırık yok diyorsa doğru olabilir.Hayvan başına darbe almış gibi görünüyor.Oğlunuz kuşu eline alıp,Şiddetle sağa sola;çıngırak sallar gibi)sallamış da olabilir.Küçük çocuklar onun canlı olduğu analizini yapamıyorlar.Zarar vereceklerini düşünemedikleri için oyuncakla oynar gibi oynamaya çalışıyorlar.Bu sallama hareketi beyin sarsıntısına ve buna bağlı olarak denge kaybı,felç hatta Ölüme bile neden olabiliyormuş.Umarım çabuk atlatır.Çok korkmuş belli ki.Uçurmaya,hareket etmeye zorlamayın derim ben.Bırakın kafesinde huzurlu ise orda kalsın.İyileştikçe hareketlenecektir zaten.Güzel haberlerinizi bekliyoruz☺️

Iyi dilekleriniz icin teşekkürler. Kuşum da beyin sarsintisi olduğunu dusunmuyorum. Zaten oğlumun
kusu yakalamak gibi bir ihtimali de yok. Kaçardı. Zaten odada yanlız bırakmıyorum arkamdan dönük telefonla konuşurken 2 sn lik bir sürede vurdu.

Kuşum artık daha yukarıdaki tüneğine de tirmanabiliyor. Bugün az da olsa ara ara ötmeye başladı. Sanırım internetin faydası oldu.

senin anlattığın sorunu okuduğum gündü akşam kümese çıktımkuşlardan birisi ani hareketle duvara çarptı yere düştü çok hızlı şekilde çırpınmaya başladı durdu topallıyordu uçuş yeteneyide kaybolmuştu yakaladım boynudaeğimişti ikiparmağımla başından tutup sarkıttıp bıraktım yere birsüre takip ettim topallaması geçti dahayeni boynuda düzeldi {NOT]bu şekilde olan kuşlara aradan belirli bir süre geçmişse boynundan tutup sarkıtma yapmayın

Geçmiş olsun.Umarım zamanla daha da iyi olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kazadan sonra 20. gün: Artık kuşum daha rahat uçuyor gagasiyla daha yukarıdaki tüneğine tirmanabiliyor. Biraz daha sesi çıkmaya başladı. Sanırım eski haline dönecek. Baya umutlandım.

Geri