Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Tabanda Duruyor, Yürüyemiyor :(

• Konbuyu başlatan alicanglmz
  • Başlangıç tarihi
A

alicanglmz

Guest
Muhabbet Kuşumu elime alip kafesine koyduktan sonra, aniden tuneklerde duramaz ayaklari tutmaz oldu.Tabanda gemi gibi yatiyor, yuruyemiyor topalliyor.Yukari tirmanamiyor.Kusun yanina suyununyemini koyduk.Su icmiyor.Kusum öluyor mu ? Ne yapmam lazim acil yardim gerekli :(

hemen veterinere götür kardes. eger kalmar ve vitamin varsa damlalık ile ver. kuşun hasta ama ne oldugunu resim olmaadan anlayamayız. bi fotograf atarsan ustalar daha iyi yönlendirir. eger yem yiyorsa yumurtalı mama yapıp koy yanına.

Fotoğrafını eklerseniz daha net cevap alırsınız. Birde kuş biryeremi çarptı neden oldu?

Fotoğrafini aticam ama nasil atiliyor bulamadim :( Kusu elime alip gozunun etrafindalo tuy dokumune bakicaktim, elime almadan tunegindeydi.Kafesine koyduktan sonra kusa resmen felç geldi :(

muhabbetkuşu fotograf ekleme yaz googla videoda anlatılyıo

Arkadasm benim kusumda ayni dediğin 2013 te iyilestirdim simdi yine hasta ama bu sefer gemi gibi değil his otmuyor sürekli kafesin dibinde durmadan gagasini esnermis gibi acil duruyor sanki bafirmak istiyormuş gibi ama sesi cikmiyor ve derece ozmnki gibi yek ayagini kullaniyor. Nasil iyilestirdin diye sorarsan suyuna çok az bizim kullandigimiz antibiyotikyen ezip karistirdim bütün tunekleri kaldirdim yemini suyunu tabana koydum ve hep onunla ilgilendim avucumda tuttum bide ayaklarından avucumda kavrayip hafif hizla asagi salladim oda refleks olarak hep kanat cirpti yoksa hiç uçmaya calismiyordu ayaklari altında bi kanadinin üzerinde yatiyordu öyle dedgim gini encokta ilgiyle iyileşiyor ama tekrar olurmu onun için bisey diyemem tabi iinşallah kuşun iyileşir. Simdilik hatirladigim bunlar ekstradan bisey hatirlarsam yazarim. Ne bide bu olaydan önce ben kanatlarini kesmidlstim alismasi için geriye uzumasi da cok uzun sürüyor boyle oluncada yenilerinin cikmasi icin bi arkadasn tavsiyesiyle kisa kanatlari cektim biraz kanadi ama duzeldi kusum bidahada kesmedim ama bak ayni sorsan gaddar derler hayvana naptin derler insanların ladini dinleyip cekmesydim belki iyilesmeyecekti ve hem kuşunun hasta olduğunu ilk gününden farkeden bi insanin basindada oturur aglarim obenim bi canim çünkü içinden ne geliyorsa onu yap emin ol senin ne hissettiğini hissede biliyorlar çoğu insandan daha duygusallar ve daha iyi hissedebiliyorlar.. Onun iyileşmesini istediğini ona hissettiren eminim kusumu tekrar iyilestiricem pes etmek yok..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:02 -->-> Daha önceki mesaj 23:57 --

Asagi salladim derken de kusu kafasi asagi tepe Taklak sallamadim şöyle düşün kus parmagina konmuş elini hafifçe asagi indirdiğin anda kus ayaklarıyla parmagina tutnmus halde kanat cirpar onun gibi iste.

Geri