Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Tane Tane Ağzından Yem Çıkarıyor...

• Konbuyu başlatan vbilgin
  • Başlangıç tarihi
V

vbilgin

Guest
Merhaba kuşda başlıktada aktardığım gibi ağzından yem atıyor
mukuslu olarak değil tane tane özellikle kafesinden dışarı çıktığında
yani uçtukdan bir kaç dakika sonra her zaman olmama kaydıyla ara ara
ağzından yemleri tane tane atıyor...
Konunun çözümü için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
sorunları kendinde gözetleyebilirisin.mesela bu sıcaklarda salma kuşu.zor nefes alır.sıcaktan zorluk yaşar.yediği yemlerimi çıkarıyor yoksa yemlikten kendimi atıyor dışarı.eğer yediği yemi çıkarıyorsa kusuyorsa yani ya çiftleşme evresindedir yada hastadır.

Tekrardan merhaba,
Yediği yemi ağzından çıkarıyor ve tane tane yani sindirim olmuyor
Gibi...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:04 -->-> Daha önceki mesaj 14:01 --

Ayrıca sizin dediğinizi sanırım kuşun aynaya yemi yapıştırıp tekrar yemesi... Şimdi benim öğrenmek istediğim bu tip durumlarda ne yapmalı? Yani eminim forumdan birilerinin başına gelmiştir yorumlarınızo bekliyorum

Tekrardan merhaba,
Yediği yemi ağzından çıkarıyor ve tane tane yani sindirim olmuyor
Gibi...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:04 -->-> Daha önceki mesaj 14:01 --

Ayrıca sizin dediğinizi sanırım kuşun aynaya yemi yapıştırıp tekrar yemesi... Şimdi benim öğrenmek istediğim bu tip durumlarda ne yapmalı? Yani eminim forumdan birilerinin başına gelmiştir yorumlarınızo bekliyorum

Kuş kızışmış çifleşmek istiyo. Tek besliyosun normal bi durum. Genelde ilk kez bu durumla karşılaşan arkadaşlar yazıyo hemen sadece aynaya heryere kusabilir bazen parmağa bazen kaleme. Çözümü yok. Daha doğrusu çözmeye gerek yok kuşun doğasında var bu. Hasta olsa sadece uçtuğunda değil her an yapardı.

Son düzenleme:
Kuşunuz büyük ihtimal erkektir ve bazı nesnelere kur yapıp yem kusuyodur. Çaresi onu evlendirmeniz gerek. :)

evet arkadaşların dediği gibi olabilir ama
sindirim sorunu da olabilir
bnce yemine biraz kuş kumu karıştr
ve haftada bir gün suyuna bir damla elma sirkesi kat 12 saat sonra suyu değiştir

bence eş istese mukuslu olurdu tane tane olmazdı

Evet işte demek istediğim de bu... Tane tane olarak atması yani sıfır mukuslu yapı evime geçince sizlere fotosunu yollayayım daha iyi anlaşılır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:53 --

Evet işte demek istediğim de bu... Tane tane olarak atması yani sıfır mukuslu yapı evime geçince sizlere fotosunu yollayayım daha iyi anlaşılır

Kuş kızışmış çifleşmek istiyo. Tek besliyosun normal bi durum. Genelde ilk kez bu durumla karşılaşan arkadaşlar yazıyo hemen sadece aynaya heryere kusabilir bazen parmağa bazen kaleme. Çözümü yok. Daha doğrusu çözmeye gerek yok kuşun doğasında var bu. Hasta olsa sadece uçtuğunda değil her an yapardı.

Şu kısmıda aydınlatayım uçma dışında kafesindeyken de tane tane yemi ağzından dışarı atıyor...

kusunuz kac yasında kızısmıs olup yem kusuyor olabilir eş istiyordur sindirimi tamamlayamıyor olabilir kusun gaga tası ve kus kumu var mı?

kusunuz kac yasında kızısmıs olup yem kusuyor olabilir eş istiyordur sindirimi tamamlayamıyor olabilir kusun gaga tası ve kus kumu var mı?

Yaşı sanırım 1 gaga taşı ve kumu dün aldım... Sinidirim problemi neden olabilir ki? Yeminide değiltirdim...

Kuşu gözetlemeyi bırakmayın.3 seçenek var.Ya yemleri hazemedemiyor.Bu durumda kum kullanın.Şuana kadar kullanmadınızmı hiç.Yemlerine karıştırmanız lazım zaten.2. seçenek ceyranda kaldıysa hasta olmuş olabilir.Kusmalı hastalıklarda ölüm oranı yüksektir.Acilen veterinere gitmelisin.3.seçenekte arkadaşların dediği gibi dişi istiyor olabilir ama ben bu yaşıma kadar çok tek kuş besledim ama hiçbiri eş için kusmadı.Dikkatli olun derim

Kuşu gözetlemeyi bırakmayın.3 seçenek var.Ya yemleri hazemedemiyor.Bu durumda kum kullanın.Şuana kadar kullanmadınızmı hiç.Yemlerine karıştırmanız lazım zaten.2. seçenek ceyranda kaldıysa hasta olmuş olabilir.Kusmalı hastalıklarda ölüm oranı yüksektir.Acilen veterinere gitmelisin.3.seçenekte arkadaşların dediği gibi dişi istiyor olabilir ama ben bu yaşıma kadar çok tek kuş besledim ama hiçbiri eş için kusmadı.Dikkatli olun derim

Kum olayına yeni başladım...ceyranda da kalmadı diye düşünüyorum gözlemleri mi buradan aktaracağım teşekkür ederim...

Kum olayına yeni başladım...ceyranda da kalmadı diye düşünüyorum gözlemleri mi buradan aktaracağım teşekkür ederim...

Her yem değişiminde mutlaka yemin üstüne kum dökün.Mama kabı varsa onadada ayrıyeten koyabilirsiniz.

Benim kuşta yapıyordu bir ara parmağıma kur yapıyordu :D tane tane yemler kusuyordu

bı foto atma ımkanınız yokmu ?

Fotoyu yarın atarım... Ona göre tekrardan değerlendirirsiniz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:12 -->-> Daha önceki mesaj 03:10 --

Benim kuşta yapıyordu bir ara parmağıma kur yapıyordu :D tane tane yemler kusuyordu

Yani kafasını önce aşağı sonra yukarıya doğru çekip sonrada sağa sola çevirip tek tek mi atıyordu ? Yoksa başka türlümü?

Birde tek tek diyorum belki tam anlaşılmıyordur yani birden fazla atıyor sanki midesi tamamen boşalıncaya kadar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fotoyu yarın atarım... Ona göre tekrardan değerlendirirsiniz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:12 -->-> Daha önceki mesaj 03:10 --

Yani kafasını önce aşağı sonra yukarıya doğru çekip sonrada sağa sola çevirip tek tek mi atıyordu ? Yoksa başka türlümü?

Birde tek tek diyorum belki tam anlaşılmıyordur yani birden fazla atıyor sanki midesi tamamen boşalıncaya kadar...

Parmağıma konup ötüyor kafasını oynatıyordu meğer parmağıma kur yapıyormuş :)

eş alın kuşunuza, sürekli olarak değişik yiyecekler vermeyin

Geri