petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum taş kustu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rumeysa ŞEVİK tarafından 19 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    Merhaba bir buçuk yaşında muhabbet kuşum var. Uçarken duvara çarptı düştü (bu çarpıp düşmeler sık sık oluyor). Sonra kusmaya başladı ve taş kustu. Bunun sebebi ne olabilir? Su anda kuşum halsiz duruyor.:( Taşın fotoğrafını koyacaktım ama fotoğraf boyutu büyük uyarısı var...

2. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Kuşlar bir yere çarptıktan sonra iç kanama vs varsa anında kendini belli eder. Yanı insanlardaki gibi etkiyi görmek icin beklemeye gerek yoktur. Kuşunuzun ağzından ya da burnundan kan geldi mi? Yemesi içmesi Nasıl? Tas kustu kısmini anlamadım Nasıl bir tas kusabilir ki gaga tası parçasından mı bahsediyorsunuz? Yemini yiyip suyunu iciyorsa ve baska kusma yoksa herşey normal demektir. halsiz olması normal korktuğu icin şok olmustur. O halsizlik durumu da birkac güne geçer.

3. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    Kan gelmedi. Gaga taşı değil midesinde taşlaşmış bi şeyler kustu. Kustugu taşı biraz ezdim icinden yem çıktı sanırım sindirim sıkıntısı var. Su içtiğini hic gormuyorum. Dışkısı da pek normal degil. Su içmiyorsa sebebi bu olabilir mi sizce? Yorumunuz için teşekkür ederim.

4. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Yem yemesi iyi. Şok olduktan sonraki 1-2 gun diskisi hafif ishal gibi olabilir. Yem yiyorsa suyu da belki sizin görmediğiniz Zaman içiyordur. Biraz ilgilenin konusun rahatlar birkac güne. Ama sindirim konusuna birsey diyemeyeceğim ilk defa duydum tas kusmasını. Gecmiş olsun umarım kısa zamanda eski haline döner

5. Rumeysa ŞEVİK

Beğenileri:
    0
    İnşallah teşekkürler

Sayfayı Paylaş