Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum topuna kur yapıyor

Aoisaturn

Yeni Üye
Merhabalar 1 hafta önce bir muhabbet kuşu aldık sanırım henüz küçük tüy döküyor. Kafesinin kapısı hep açık ama hiç dışarı çıkmıyor. 2 gün önce oyuncak topuna kur yaptığını fark ettim zaten elime 1 dakikalığına geliyordu o da topa daha çok yaklaşmak için :) 1 saat öncede topuyla salıncağını aldım ve baya bir bağırdı kafesin içinde bir oraya bir buraya döndü durdu. Sizce doğru birşeymi yaptım? Bana alışması için düşündüm ve elimden korkmuyor

Topa kur yapmıyor, hele küçükse hiç yapmaz. Küçük oğlum var, bi başladı mı bir saat topla oynuyor ama ben topa kur yapıyor demiyorum.
Zaten kafesine oyuncak koymakla hata yapmışsınız. Kuş, topla, salıncak la arkadaş olmuş, neden dışarı çıksın, sizinle ilgilensin ki. Zaten kendine oyun oynayacak arkadaş bulmuş. Eğer oyuncak koymaya devam eder, oyuncakları ile kendi başına oynamasına izin verirseniz, kuş için odadaki herhangi bir eşyadan hiçbir farkınız olmaz.

ama şuan çok sinirli gibi önceden kafesin içinde parmağıma gelirdi şuan kaçıyor ve sürekli bağırıyor sanırım biraz kendi haline bırakmalıyım teşekkür ederim.

Geri