Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tuhaf duruyor

• Konbuyu başlatan Adem ŞERİT
  • Başlangıç tarihi
A

Adem ŞERİT

Guest
1 gündür kuş böyle siniyor duruyor. Acaba ayağımı incindi ishali yok

lYgkEk.jpg
[/url][/IMG]

ZNyLRo.jpg
[/url][/IMG]

Bu kuş böyle duruyorsa bir rahatsızlığı var iç rahatsızlık . Ayağından olacağını sanmıyorum .

Son düzenleme:
Bu kuş böyle duruyorsa bir rahatsızlığı var iç rahatsızlık . Ayağından olacağını sanmıyorum .

Yavru kendisi daha doğru dürüst yürüyemiyor. 1 günde nasıl iç rahatsızlık olabilir, ishali yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:48 --

Bi kaç defa elime aldım incitmiş olabilirmiyim.

Hem ayakta hem kanatta sorun var sanırım?
Kanatları bu şekilde olan bir arkadaş foruma konu açmıştı bi araştır istersen.

Birde acaba ayak yapıları tünemeye müsait olduğu için duruş bozukluğu olabilir mi yerde olduğundan dolayı?
Başka bir konuda usta abilerimizden biri böyle söylemişti yerde çok dolaşmasın,ayak yapısı değişir diye.

İnşallah ciddi bir sıkıntı yoktur :/​

Hem ayakta hem kanatta sorun var sanırım?
Kanatları bu şekilde olan bir arkadaş foruma konu açmıştı bi araştır istersen.

Birde acaba ayak yapıları tünemeye müsait olduğu için duruş bozukluğu olabilir mi yerde olduğundan dolayı?
Başka bir konuda usta abilerimizden biri böyle söylemişti yerde çok dolaşmasın,ayak yapısı değişir diye.

İnşallah ciddi bir sıkıntı yoktur :/​

Kanatlar şimdi normal, ayaklarının üstünde durmayı pek istemiyor göğsüne doğru eğilip duruyor. Ama kaldırınca biraz normal duruyor sonra yine yatıyor gibi. Tüneğe koymayı denicem

Bu yavru bana çok genç gibi geldi.
Ayağında sıkıntı da olabilir. Bu fotoğraftan bişey belli olmuyor.
Ayakta sıkıntı yoksa 2-3 güne düzelmesi gerek.

Aynen yavru biraz küçük üretimhaneden aldım. Yani işin özü dişinin kuluçkaya yatması gibi eğiliyor. Ayakta incinme olsa geçmezmi.

Bence hiç zaman kaybetmeden üreticiye götürün baksın, durumu iyi değil.

Bir resim daha yükledim, normal duruş bu çömeliyor gibi, ilk resimlerdekini arada yapıyor. Üreticiye göstercez artık psikolojikmidr nedir anlamadım.

NVQAoO.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:13 -->-> Daha önceki mesaj 19:02 --

Aynı duruma benzer bir konu buldum arkadaş veterinere gösterip iyileşmiş yarın işim veteriner aramak olcak. İlk kuşum kaçtı 2.si öldü bunada bişey olursa sormayın halimi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 00:13 --

Kuşu veterinere götürdüm bugün baktı inceledi, kafes tellerine çıkardı durabiliyor kırık çıkık yoktur dedi. Beslenme den dolayı kanattanda düşmüş dedi. Vitamin açısından zengin bir toz ilaç verdi hergün mercimek büyüklüğü kadar suyuna koycam başka tanı koymadı. 4 günde 1 kontrole getirmemi istedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:25 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Yem olarak kabuksuz yemden vermemi söyledi. Aspur zararmı verir arkadaşlar. Bugünde farkettim dışkısını yiyor neden olabilir. Tecrübeli abiler ablalar ve kardeşlerimden cevap bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:00 -->-> Daha önceki mesaj 19:25 --

Kuş şimdi biraz daha iyi oldu ama yine tam yürüyemiyor.

Arkadaşlar ayaktaki bu durum neden olabilir tüyleri mi dökülecek, diğer ayak böyle değil.

mlmGk4.jpg
[/url][/IMG]
MYm6Vk.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:00 --

Buna bir yorum yapar mısınız? Birde ayağını neden böyle çeker

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

Kasılıyor sanki sıcakta dursun fazla sıcak değil ama bide yaninda bagirmayin ani hareket yapmayin TV bin yaninda olmasın umarım geçer

Geri