Karadeniz Pet

muhabbet kuşum ( türkü) hakkında yorum

• Konbuyu başlatan serkankara
  • Başlangıç tarihi
S

serkankara

Guest
Arkadaşlar daaha dün geldi bana ne dşünüyosunuz yaş cins ırk sizce nedir ve kafesin içinde parmagıma geldi bugun ne önerirsiniz biraz hareketsiz ama yem falan yemiyo sanırım yeni gelmesinden dolayı bu
wL6vRG.jpg
KrD0NN.jpg

erkek ve yerli gibi.ama yinede ustalarında yorumlarını almak lazım..

2 gün olmasına ragmen kafeste parmagıma geliyo ve kendini sevdiriyo hiç kaçmıyo bu çabuk alışacagına bi işaretmidir yoksa hiç hareket etmemesi bi sorun dogururmu

Yerli erkek çok güzel bir kuş tüyleri çok güzel maşallah 2 aylık civarı daldarı koyun kafese yavrular sever

doğrudur ele yatkın bir kuş olmasına işaret

Kaçmaması ve kendini sevdirmesi güzel baya bir küçük olmasının avantajı kolay alışacağına işarettir ;) bu arada nerden katılıyorsunuz ?

teşekkür ederim istanbulda oturuyorum ancak sakaryadayım üniversite hayatı :) daldarı derken anlayamadım agaç dalı mı demek istediniz

muhabbet kuşu yeminin dalda olanını ekin kazığı gibi dalı olur etrafında yemleri olur

Kırmızı daldarı olursa daha iyi olur 2 çeşit var

Benimkide öyleydi ilk gün hiç yem yemedi sonraki 3 gün hiç hareket etmedi ötmedi bile sonraki günler yavaş yavaş elime alıştırdım şimdi yerinde durmuyor kafesin kapağına kafa atıyo çıkmak için :)

bunları duyduguma sevindim kafesin içinde seviyorum kaçmıyo ama hareket etmeyişi ve yem yemeyişi beni endişelendiriyordu :)

bunları duyduguma sevindim kafesin içinde seviyorum kaçmıyo ama hareket etmeyişi ve yem yemeyişi beni endişelendiriyordu :)

Kesinlikle endişelenme emin ol bi kaç güne yeni yerine alışır, kafesin yerini sakın değiştirme ve kuşu avcuna felan almaya çalışma güvenini kaybedersin.

Birde senin kuşun gagasıyla kendini kaşıyıp silkelenme yapıyomu ?

benim kuş bu aralar çok sık kaşınıyor acaba parazitmi var yoksa yavru olduğundan tüy değişimi/çıkarma veya tüylerinimi düzeltiyor diye çelişkilerdeyim o açıdan sordum.

Geri