Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tüylerini yoluyor !!

Burak Erk

Meraklı Üye
Sürekli gövdesindeki , kanat altındaki tüylerini yolmaya başladı 1-2 tüyünü çıkarttı bile neden olabilir 5-6 aylık tüye mi girdi acaba bi sıkıntısı olacağını sanmıyorum .

Stres olabilir. Oda çok sıcaksa ve fazla kızıştırıcı yemişse girmiş olabilir.

Stres olabilir. Oda çok sıcaksa ve fazla kızıştırıcı yemişse girmiş olabilir.

Odayı sıcak tutmaya çalışıyorum dediğiniz gibi kuşum tek kızıştırıcı vermiyorum birde sürekli can acıtmayacak şekilde parmağımı uzattığında çıkıyor parmağıma küçük küçük gagalamaya çalışıyor inince de tahta tüneğini kemiriyor bu neden olabilir acaba ?

Odayı sıcak tutmaya çalışıyorum dediğiniz gibi kuşum tek kızıştırıcı vermiyorum birde sürekli can acıtmayacak şekilde parmağımı uzattığında çıkıyor parmağıma küçük küçük gagalamaya çalışıyor inince de tahta tüneğini kemiriyor bu neden olabilir acaba ?

Eş isteği.

İnşaallah tüy yolma değildir. Bunalımdan çok zor çıkıyorlar. Ama tünek kemirme falan eş isteği değil. Severler tahataları kemirmeyi. Tüyleri takip edin. Yolmaya göğüslerinden başlarlar. Bi açıklık oluşturacak kadar yolarsa o zaman sıkıntı. İyileştirmenin yolu da sorunu bulup ortadan kaldırmaak ve maksimum ilgi. Eş isteğiyse zamanla geçen bir durum değil.

İnşaallah tüy yolma değildir. Bunalımdan çok zor çıkıyorlar. Ama tünek kemirme falan eş isteği değil. Severler tahataları kemirmeyi. Tüyleri takip edin. Yolmaya göğüslerinden başlarlar. Bi açıklık oluşturacak kadar yolarsa o zaman sıkıntı. İyileştirmenin yolu da sorunu bulup ortadan kaldırmaak ve maksimum ilgi. Eş isteğiyse zamanla geçen bir durum değil.

Hocam dünden beri yanından ayrılmadım hep parmağımda dolandı şimdi çok şükür geçti yolması bazen ısınsın diye kaloriferin yanına doğru götürüyorum ( Aynı oda içerisinde ) acaba ona karşı bir isyan mı yaptığı bilmiyorum şimdi sürekli durduğu yerde tüy yolması geçti parmağımı bazen kücük can acıtmayacak şekilde titreterek kemiriyor tatlı tatlı ondan da birşey olmaz sanırım

Aman iyi tüy yolmasında. kaloriferin yakınında durabilir ama üstünde durmasın. Pencere kenarı da olduğu için oradaki bizim hissetmediğimiz hava akımı kuşa zarar verebilir. Parmağı kemrimesi korkulacak bişey değil ama bu şekilde ısırma alışkanlığı geliştirebilir. O nedenle çok izin vermeyin. Yüzük gibi onun oyalayacak bişey takarsanız onu kemirsin. Tahta oyucakları da olmalıki kemirme ihtiyacını gidersin.

Geri