petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşum ucamıyor ..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ferhansun68 tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. ferhansun68

2 yaşında muhabbet kuşum 3 gundur ucamıyor..sag kanatta bikaç tuy kopmuş sag ve sol kanat uzunlukları farklı bu ucmaya engel olurmu acaba ..kuyruk bolgesi surekli asagı sarkık durgun ve bizden uzaklaşmak istiyor surekli kafesine gidiyor..konusmuyorda..ceryanda bırakmamaya dikkat ediyoruz dıskısı normal ..vitamin veriyoruz ucamamasının ve kuyruk sarkıklıgının nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşelkkurler..

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuş tek mi yaşıyor yoksa eşi varmı..genel olarak kanatları birbirini tutuyormu..Resim paylaşırsanız daha net bilgiler verebiliriz..

3. ferhansun68

tek yaşıyor ..kanatların biri uzun biri kısa boy olarak tutmuyolar ama kuyruk bolgesi aşagıda ..fotograf eklemeyi bilmiyorum maalesef :( cvp için teşekkur ederim

4. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    kızgınlık yumurtası olabilir kuşunuzda..O yumurtada tıkanma yağmış olabilir ya da yağlanmaya girmiş olabilir..dediğim gibi fotoğrafsız ancak bu kadar yorum yapabilirim..

5. ferhansun68

ama erkek kuşum kızgınlık yumurtası erkekte olurmu ?

6. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    olmaz ben dişi diye tahmin etmiştim..

7. ferhansun68

resim gondermeye çalıştım ama boyutlandıramıyorum küçültemiyorum fotoyu..ilginiz için tşk ederim

8. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Rica ederim ama resim görüp size yardımcı olmayı isterdik..Yazık hayvana bi sorun olmasın bence anlayan bir veterinere götürün..

9. ferhansun68

yüklenmiş olabilir

10. ferhansun68

gönderebildim fotoları ..umarım işinize yarar :(

11. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    kuşunuzun güncel fotoğrafı ise hiçbir sorun görünmüyor..sizden bişey yapmanızı isteyeceğim..elinize aldığınızda göğüs kısmına elleyin yağlı gibi mi yoksa kemik elinize geliyor mu ? bide elinize alıp uçurmaya çalışın 1 kaç kez deneyin eğerki yere düştüğünde nefes nefese kalıyorsa yağlanmıştır ve size bi yöntem uygulattıracağım haber verin..

12. ferhansun68

bugun çektigim fotolar..arka kuyruk bolgesi surekli aşagıda acaba halsizlikten olabilirmi?kanatların biri uzun biride kısa o prob .yaratırmı?bizden hiç ayrılmazdı ama şimdi bize gelmiyo goremedigimiz bi sorunmu var diyorum..dediginizi yaptım herhangi bir yaglanma gelmedi ..

13. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Kanat tüylerinde sorun yok gibi görünüyor ama aklımada başka sağlık sorunu gelmiyor..Kuşta gayet canlı duruyor..Mümkünse anlayan bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim..

14. ferhansun68

sorun o zaten veterinerlerin kuşlardan anladıgına çok inanmıyorum .yada ben anlayanına henuz rastlamadım..ilginiz için tekrar teşekkur ederim..umarımbikaç gune kendine gelir mubişim..

15. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    size çok hak veriyorum malesef haklısınız..

16. şakir

şakir Guest

iyi günler, kuşunuz düzeldi mi acaba benim kuşumda da aynı sorun var uçamaması dışında hiçbir sağlık sorunu yok, neşesi de yerinde.. önceden çok iyi uçmasına rağmen 3-4 gündür uçamıyor ve bu nedenle de bize çok yakın olmasına rağmen uçamadığı için kendine güveni azaldı gibi kafesten çıkıp uçamadığını görünce geri kafese giriyor..

17. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

kanat fotosunu çekebilirsenız dostum. tuye girmiş olabilir. kuş.cunki eğer bi yere çarpmadiysa...

18. şakir

şakir Guest

bu şekilde kanatları, topuyla oynuyor burada da neşesi şuan gayet iyi :)

Sayfayı Paylaş