Karadeniz Pet

muhabbet kuşum ucamıyor ..

• Konbuyu başlatan ferhansun68
  • Başlangıç tarihi
F

ferhansun68

Guest
2 yaşında muhabbet kuşum 3 gundur ucamıyor..sag kanatta bikaç tuy kopmuş sag ve sol kanat uzunlukları farklı bu ucmaya engel olurmu acaba ..kuyruk bolgesi surekli asagı sarkık durgun ve bizden uzaklaşmak istiyor surekli kafesine gidiyor..konusmuyorda..ceryanda bırakmamaya dikkat ediyoruz dıskısı normal ..vitamin veriyoruz ucamamasının ve kuyruk sarkıklıgının nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşelkkurler..

Kuş tek mi yaşıyor yoksa eşi varmı..genel olarak kanatları birbirini tutuyormu..Resim paylaşırsanız daha net bilgiler verebiliriz..

tek yaşıyor ..kanatların biri uzun biri kısa boy olarak tutmuyolar ama kuyruk bolgesi aşagıda ..fotograf eklemeyi bilmiyorum maalesef :( cvp için teşekkur ederim

kızgınlık yumurtası olabilir kuşunuzda..O yumurtada tıkanma yağmış olabilir ya da yağlanmaya girmiş olabilir..dediğim gibi fotoğrafsız ancak bu kadar yorum yapabilirim..

ama erkek kuşum kızgınlık yumurtası erkekte olurmu ?

olmaz ben dişi diye tahmin etmiştim..

resim gondermeye çalıştım ama boyutlandıramıyorum küçültemiyorum fotoyu..ilginiz için tşk ederim

Rica ederim ama resim görüp size yardımcı olmayı isterdik..Yazık hayvana bi sorun olmasın bence anlayan bir veterinere götürün..

kuşunuzun güncel fotoğrafı ise hiçbir sorun görünmüyor..sizden bişey yapmanızı isteyeceğim..elinize aldığınızda göğüs kısmına elleyin yağlı gibi mi yoksa kemik elinize geliyor mu ? bide elinize alıp uçurmaya çalışın 1 kaç kez deneyin eğerki yere düştüğünde nefes nefese kalıyorsa yağlanmıştır ve size bi yöntem uygulattıracağım haber verin..

bugun çektigim fotolar..arka kuyruk bolgesi surekli aşagıda acaba halsizlikten olabilirmi?kanatların biri uzun biride kısa o prob .yaratırmı?bizden hiç ayrılmazdı ama şimdi bize gelmiyo goremedigimiz bi sorunmu var diyorum..dediginizi yaptım herhangi bir yaglanma gelmedi ..

Kanat tüylerinde sorun yok gibi görünüyor ama aklımada başka sağlık sorunu gelmiyor..Kuşta gayet canlı duruyor..Mümkünse anlayan bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim..

sorun o zaten veterinerlerin kuşlardan anladıgına çok inanmıyorum .yada ben anlayanına henuz rastlamadım..ilginiz için tekrar teşekkur ederim..umarımbikaç gune kendine gelir mubişim..

size çok hak veriyorum malesef haklısınız..

sorun o zaten veterinerlerin kuşlardan anladıgına çok inanmıyorum .yada ben anlayanına henuz rastlamadım..ilginiz için tekrar teşekkur ederim..umarımbikaç gune kendine gelir mubişim..

iyi günler, kuşunuz düzeldi mi acaba benim kuşumda da aynı sorun var uçamaması dışında hiçbir sağlık sorunu yok, neşesi de yerinde.. önceden çok iyi uçmasına rağmen 3-4 gündür uçamıyor ve bu nedenle de bize çok yakın olmasına rağmen uçamadığı için kendine güveni azaldı gibi kafesten çıkıp uçamadığını görünce geri kafese giriyor..

kanat fotosunu çekebilirsenız dostum. tuye girmiş olabilir. kuş.cunki eğer bi yere çarpmadiysa...

bu şekilde kanatları, topuyla oynuyor burada da neşesi şuan gayet iyi :)

Geri