Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum UÇAMIYOR

Melih Eren

Yeni Üye

evet arkadaşlar kuşum 4.5 aylık ama hiç uçamıyor kafesinde kanatlarını cırpıp duruyor sadece buda diğer resimleri

arkadaşlar lütfen yardım edin

kanadı ve kuyruğu kesilmiş gibi kısa. ne zamandan beri böyle? birde gagası fazla uzamış gibi mürekkep balığı kemiği kullanın..

kuşu aldığımda böyleydi mürekkep balığı kemiğini bugün aldım

Uçsa zaten garip olurdu yani bu kuşun uçması anormal bir durum.

Kanatlarını yoldunuz yada kesmediniz ise ve kuş kendi kendine zarar vermediyse bu kuş genetik bir hastalık sahibi olabilir.
FRENCH MOLT (FRANSIZ TÜY HASTALIĞI) konusunu bir okuyun

siz kuşa yada kuş kendi kendine zarar verdi ise zaten sorunun cevabı ortaya çıkar, kanat tüyleri olmayan kuşlar UÇAMAZLAR.7

FRENCH MOLT (FRANSIZ TÜY HASTALIĞI) bence kuş bu hastalığa sahip :( öyle ise tedavisi yok ölene kadar siz bakacaksınız ve eş tutturmayacaksınız...

french molt hastalığı olsa baya bi tüy döker. sizin kuşunuz da çok tüy döküyor mu?

kuş hiç dökmüyor hiç döktüğünü görmedim şahsen

o zaman french molt hastalığı ihtimali düşük. kuşunuzun bu durumunun genetik olma ihtimali yüksek.. Yani genetik dir. tekrar uzamayabilir..

genetikse eğer ölümcül değildir ama böyle kalır. peki kuşu alalı fazla oldu mu belki siz tüy değiştiriyorken almışsınızdır..

2 ay baya olmuş :(. demek ki genetik. hayırlısı olsun..

bu arada popo yerindeki tüyler ishal oldukdan sonra kalktı..

bence petshoptaki adam tüyleri çekmiş bendede böyle bir kuş vardı çok uzun süre sonra uçtu ayda fresh od diye bir hastalıklrı var oda olabilir herksein dediği gibi

kardeş @abaramas ne yapmam lazım ya uçar mı diyosun ne diyosun

o zaman french molt hastalığı ihtimali düşük. kuşunuzun bu durumunun genetik olma ihtimali yüksek.. Yani genetik dir. tekrar uzamayabilir..

French molt hastalığıda genetik bir hastalıktır...

French Molt [değiştir]
Genetik özellikle bağlı şekilde oluşan sebebi tam olarak bilinmeyen bir tüy hastalığıdır.Bu hastalığa sahip kuşlar tüy çıkarmayabilir veya aksine tüy dökümü yapmadan sürekli tüy çıkarabilir.Genelde tüy çıkarma bozukluğuna sahip olanlar 1-2 yaşında vitamin ve mineral eksikliğine bağlı ölürken , tüy çıkaramayanlar eğer çok iyi bakılmazlarsa 1. ayı çıkaramadan ölürler.

DİKKAT ET FRENCH MOLT hastalığı var demiyorum BENCE OLABİLİR diyorum. Yine takılma. Bir soru var buda cevabım beğenmesende.
Ayrıca french molt genetik bir hastalıkken senin french molt olma ihtimalini düşük görmeni genetik nedene bağlamandan ötürü bir paradoksa düşüyorsun. Çünki dediğim gibi french molt genetik bir hastalık :D dediğin gibi sadece yoğun tüy dökme olmuyor...

"Bir soru var buda cevabım beğenmesende." senin cevaplarına neden kastım olsun. doğru söyleyene birşey diyemez kimse ama bu kuşa da çıkıp birisi alakasız cevap verirse düzeltilmesi gerekir.

haa birde melih kaardeşim kaansam arkadaş sana güzelce başka siteden bilgi kopyalamış bu bilgilere uyarsa kuşun hasta demektir :)

Geri