petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşum uçamıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Mcor18 tarafından 10 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Mcor18

Mcor18 New Member

Beğenileri:
    0
    bundan 4 yıl önce çekoslavak muhabbet kuşu almıştım. aldığımda daha burnunun rengi bile gelmemişti bayağı küçükken almıştım.yaklaşık 2.5 sene sonra yaklaşık 5 ay falan kafesten dışarı çıkartma imkanım olmadı sonra çıkarttığımda uçamamaya başlamıştı. mesela kanepenin üstüne uçmak istiyorsa kanepenin yarı yüksekliğine kadar yükselebiliyor sonra kanepeye çarpıp düşüyor. sonra biraz araştırma yaptım bikaç kişiye gösterdim fransız tüy dökümü hastalığı olduğunu söylediler. kanat tüyleri inceldi ve seyrekleşti başının üstündeki tüyler bir miktar döküldü ama kanama söz konusu değil ve bu durum 3 yaşında ortaya çıktı. fotoğraflarını atacağım. lütfen yardımcı olun gördükçe moralim bozuluyor.(tüm fotoğrafları atamadım kanatlarını açtığım fotoğraflar linkte https://yadi.sk/a/SAQVBp2EtAULB )

Ekli Dosyalar:

2. Faruk YILDIZ

Beğenileri:
    9
    bi veterinere götürmende fayda var diye düşünüyorum tüyleri harap olmuş durumda ve veterinere götürmeye geç kalırsan ilaç tedavisinede geç kalmış olabilirsin bu durumda dökülen tüylerin geri çıkmamasına sebep olabilir

3. Mcor18

Mcor18 New Member

Beğenileri:
    0
    Veterinere goturdum fakat Kırıkkalede yaşıyorum veterinerler evcil hayvanlarla pek ilgilenmiyorlar. Bişeyi yok biraz güçsüz kalmis dedi ve bi vitamin verip gonderdi.

4. drbekirr

drbekirr Member

Beğenileri:
    4
    ne zamandır var? lezyonlarda artış var mı?

5. Mcor18

Mcor18 New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam yaklasik1senedir var durumu stabil ne daha kotulesti ne de iyilesme var bide nekton bio diye bi ilac gordum internette biraz pahalı ama fayda etme ihtimali yuksekse fiyat onemli değil

6. drbekirr

drbekirr Member

Beğenileri:
    4
    Benim dahamönce karşılaştığım bişey olmamakla beraber lexyonlar büyümüyor ve kuşun genel durumu iyiyse çok önemi yoktut diye düşünüyorum. Fakat ilk fırsatta anlayan biri görmeli..

7. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    140
    Bir arkadaş ARDAP isimli bit ilacının sabırla uygulanması ile bu sorunun uzun zamanda geçebileceğini yazmıştı. Bu ilacında sahtesi de mevcutmuş o bakımdan dikkat edip doğrusunu satın almalısınız. Eğer fransız tüy dökümü ise bir parazitin sebep olduğu bilgisi internette dolaşıyor. Diğer forumlarıda araştırıp ilgili yazıyı bulursanız biraz sabredip belki çözüm bulursunuz. Ben o parazit önleyiciyi hiç bu tür bir hastalıkta denemedim. Siz denemek isterseniz buyurun deneyin. Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş