Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum ve Oyuncak Topu

Chris Eddie

Yeni Üye
Çözdüm sorunu arkadaşlar sağolun.

Son düzenleme:
bence topu saklama,onu iyi benimsemiş yada eş alacan yanına.çünkü topu eşi olarak görüyor.saklarsan topu bir süre sonra unutabilir tabi fakat kuşun kızışmışsa ki söylediğine göre öğle topu alsan bile o yem kusacak ve çiftleşmeye çalışacak başka malzeme bulur.örneğin benim kuşum gaga taşını seçmişti kendine eş:) veya elime geldiğinde elimi.ben eş aldım kendine sonunda.

Ben eş almak istemiyorum ama, ben yine ilgilenmek istiyorum, ilgileniyorum da zaten bu konuda bir sıkıntı yok. Eğer unutur diyorsanız bir daha o oyuncağını göstermem. Bir tane daha mubiş vardı bende ama onda böyle birşey yoktu ya.

Bencede saklamayın.Ama ben olsam günün belirli saatlerinde verirdim.Ders çalışmayan çocuklara tableti kısıtlamak gibi :D Bence bi deneyin eğer neden topumu aldın diye size bağırmaya devam ederse artık yapacak bişey yok eş alıp topu saklıcaksınız :) Veya topla oynamaya aynen devam edecek ve sizde böyle yapamaya alışacaksınız.Yerinizde olsam yakın zamanda eş alırdım.

Fakat dediğim gibi ben eş almak istemiyorum, ben yavru beklemiyorum ki, yıllar boyunca bizimle yaşasın konuşsun, ötsün bizden biri gibi olsun istiyorum. Sanırsam tek seçenek ilgiyi daha çok arttırıp topu saklamak gibi gözüküyor.

Benimkininde kucuk masa tenisi topu var. O da es benimsedi yem kusuyor ona. Sabah cok ses cikartiyor diye ablam topu cikartmis. Ablama sinirlenmis yemini falan dokmeye baslamis. Ama bize hala aliskin gelmesini kisitlamiyor. Bencede cikarmayin zaten kafesin icine hapsediyoruz. Cani sıkılmamış olur. Kendine eglence olur. Size ilgisini azalttiysa topu kafesinden cikartin kusla beraber sizinle oynasin topu ona falan atin

Anladım sağolun cevaplarınız için, sabah ilgilendiğimde topu koyucam, ilgilenemediğim durumlarda çıkartıcam sadece. Bir nevi "oyun saati" olsun.

Anladım sağolun cevaplarınız için, sabah ilgilendiğimde topu koyucam, ilgilenemediğim durumlarda çıkartıcam sadece. Bir nevi "oyun saati" olsun.
Benzer durum bendede var,bende sizin gibi düşünüyorum.Sonuçta bu canlıları herkes bir amaç doğrultusunda hayatına sokuyor, fikirlerine saygı duymak gerekir.Benimde bir muhabbetten beklentim, bizlere,insanalara alışması,bizi kendi ailesi olarak benimsemesi,konuşmaya çabalaması,bizlerle oynamaya çalışmasıdır.Tabiki buda bizim onu ailenin bir üyesi olarak görmemizle karşılıklı sağlanacak bir durum.Benim mubişte topuna çok bağlı,onun için canı gidiyor.Topu yanında iken ne seslenmemize aldırış ediyor, ne yanımıza geliyor,ne bizi galeye alıyor.Tüm dikkatini topuna veriyor.Bende ara ara topunu kafesine koyuyorum, tabi başka alternatif oyuncakalar veriyorum böyle çok bağlanmadıklarını izlemlediğim oyuncaklar.Ara ara topunu kafesine koyup ara ara geri alıyorum.Ama geri aldığım zamalar bir süre her defasında bir trip atıyor bak:D
Sırtını dönüyor kerata:p

Geri