Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ve sessizliği

Caner

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar kuşumu alalı 2ay oldu kuşum 7-8 aylık erkek kuşumu hava sıcakken 30dk 1saat balkona koyuyordum ara sıra ötüyordu ama evin içerisinde hiç ötmüyor gaga taşı kalamar kemiği minaral bloğu kuş kumu herşeyi var hiçbiriyle ilgilenmiyor tek yaptıgı yem yemek ve tünek de durmak nedeni ne olabilirsizce nasıl bir yol izlemeliyim böyle devam ederse bir dişi alıp yavrusunu eğiticem gibi duruyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler (Birde kuşu petshop tan aldım 2kere değiştirdim kuşların 3üde aynıydı 1.cisi fransız tüh hastasıydı 1.5ay bakmıştım geri gidip adama derdimi anlattıgımda değiştirebiliceğimi söyledi bunuda alalı 2ay oldu ama bu uçabiliyor sadece sessiz hatta aşırı sessiz)

Merhaba arkadaslar kuşumu alalı 2ay oldu kuşum 7-8 aylık erkek kuşumu hava sıcakken 30dk 1saat balkona koyuyordum ara sıra ötüyordu ama evin içerisinde hiç ötmüyor gaga taşı kalamar kemiği minaral bloğu kuş kumu herşeyi var hiçbiriyle ilgilenmiyor tek yaptıgı yem yemek ve tünek de durmak nedeni ne olabilirsizce nasıl bir yol izlemeliyim böyle devam ederse bir dişi alıp yavrusunu eğiticem gibi duruyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler (Birde kuşu petshop tan aldım 2kere değiştirdim kuşların 3üde aynıydı 1.cisi fransız tüh hastasıydı 1.5ay bakmıştım geri gidip adama derdimi anlattıgımda değiştirebiliceğimi söyledi bunuda alalı 2ay oldu ama bu uçabiliyor sadece sessiz hatta aşırı sessiz)
Bende kuşları ayırma yöntemi uyguladımı erkek kusda böyleydi yemek yiyip tuneke bile cikmazdi yanlizliktan yerde kalirdi yem yiyip uyurdu hastada deildi ve kilo aldi 10 gunde hic irganmadi resmen dişi kuşu yanina atar atmaz düzeldi bence kuşunuza arkadaş alin yada kusunuzu egitin ilgilenin eve salin gezsin tabi kuş hasta deilse

Okullarin acilmasina ragmen okuldan geldikten sonra en az bir bir bucuk saatimi kusuma ayiriyorum zamaninda cok dost kazıgı yedim hic kimsem kuşum vardi yanimda benim icin ailemden sonra en basta kuşum geliyor hic tek kalan bir kus degil annemde uzun sure ilgileniyor kuşla konusuyoruz felan ama kafesden cikmak istemiyor kafesi acik birakayim 1saate acik kalsa cikmiyor kendisi ben cikarrtigimdada ucmuyor kitaplıgın ustunde saatlerce duruyor yanina bir eş alacagim ama kuşlar kış ayinda ciftlesiyormu bilmiyorum ciftlesip yumurtlarlarmi sizce yaz ayi geldiginde disi almayi planliyordum eyer es alinca bir ihtimal canlanıcaksa alabilirim kış ayinda ciftlesir yumurtlarlarmi yardimci olursaniz sevinirim cevaplariniz icin tesekkurler

Geri