Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yavruluycak lütfen yardım

• Konbuyu başlatan bogeyman
  • Başlangıç tarihi
B

bogeyman

Guest
2 çift muhabbet kuşum var dişi hamile pet shop a götürdüm ordaki adam 1-2güne yumurtlar dedi bir yavruluk verdi yavruluğun içine bişey koymam lazımmı?

diğer sorum dişi kuş kendiliğinden yuvaya girermi?

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler

Yuvaya alışma süreci olur. Bu kadar kısa sürede alışır mı bilemem ama yuvayı kesinlikle tak. İçine biraz kuş kumu veya talaş koyabilirsin.

Bu gece yavruluycak gibi rahatsız etmek istemiyorumda fazlada bilgim yok bişey koymasam bir sorun olurmu?

2.sorum:dışarıya yumurtlarsa ne yapcam?

Yuvalıkta oyun varsa bir şey koymasanda olur. Dışarıya yumurtlayabilir. O zaman yapacak pek bir şey yok. Yinede yumurtayı yuvalığa koy, 3-5 saat üzerine yatmazsa yapacak bir şey olmaz.

Yuvaya alışma süreci olur. Bu kadar kısa sürede alışır mı bilemem ama yuvayı kesinlikle tak. İçine biraz kuş kumu veya talaş koyabilirsin.

Yuvalıkta oyun varsa bir şey koymasanda olur. Dışarıya yumurtlayabilir. O zaman yapacak pek bir şey yok. Yinede yumurtayı yuvalığa koy, 3-5 saat üzerine yatmazsa yapacak bir şey olmaz.

1.yavruluğun içine mi koycam ilgisini çekcek bişey?

2. 3-5 saat kuluçka yapmazsa sorun olurmu?

3. yumurta dışarıda kalsa sorun olurmu ? elim deyerse kuluçkaya yatmaz

4.kaç günde yumurtadan çıkarlar?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dikkat çeksin diye değil. Yumurtalar sağa sola çarpmasın diye talaş koyabilirsin. 2 saat yumurtaya yatmazsa yumurta ölür. Yumurta dışarda olursa da yatmaz. kuluçka süresi 19 gün civarı.

Dikkat çeksin diye değil. Yumurtalar sağa sola çarpmasın diye talaş koyabilirsin. 2 saat yumurtaya yatmazsa yumurta ölür. Yumurta dışarda olursa da yatmaz. kuluçka süresi 19 gün civarı.

kuşlar kendini güvenli hissetikleri yere yumurtlar diye biliyordum dışarda yumurtlarsa hiçmi yatmazlar :(

zamanla yuvalıga girer çıkar ve oraya yumurtlar dışarıya yumurtlarsa yuvalıga koy. kuşlarını mamala bol saglıklı yavrular

Siz yuvalığı takın içine de bir miktar hamster talaşı koyun gerisi kuşa kalmış belki yuvalığa girer belki kafese yumurtlar. Kafese yumurtlarsa yapacak bişey yok.

Geri