Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yem Çıkarıyor

Ziya Kalkavan

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Muhabbet Kuşum Demin Koltuktayken Yediği Yemleri Sindirilmeden Çıkardığını Farkettim Keyfi Yerinde Ötmesinde Vs Sıkıntı Yok Deri Bir Bileklikle Oynuyordu 2-3 Gündür Bilekliğe Baktığımda Derilerinin Kopmuş Olduğunu Gordum Deriyi Yutmasından Olabilirmi ? Vitamin Bakımından Suyunu 2 Günde Bir Değiştiriyorum İçme Suyu Kullanıyorum 2 Damla Vitamin Ekliyorum Ayriyetten Yeminde Ve Kumunda Vitamin Mevcut Birde Gaga Taşında Vitamin Var Yardımcı Olursanız Sevinirim.

kardeş benim kuşum dada aynısı vardı 2,3 gün devam etti arkasına tüy değişimine girdi senin kuşun tüylerinde kabarma varmı sürekli olarak ayrıca baş kısmında beyaz yeni tüyler görebiliyormusun resim atarsan bakalım,

Tabi başka sorunda olabilir dikkat etmek lazım.

kardeş benim kuşum dada aynısı vardı 2,3 gün devam etti arkasına tüy değişimine girdi senin kuşun tüylerinde kabarma varmı sürekli olarak ayrıca baş kısmında beyaz yeni tüyler görebiliyormusun resim atarsan bakalım,

Tabi başka sorunda olabilir dikkat etmek lazım.

Çok Fazla Kabarma Yok Fakat Hafif Kabarık Duruyor Düne Kadar Hiçbirşeyi Yoktu Bugun Başladı Dışkısıda Biraz Sulanmış Vitaminmi Fazla Geldi Acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:50 --

Yem çıkarmanın değişik nedenleri olabilir. Bazıları hastalık belirtisi olduğu gibi bazıları da heyecanlandığı zamanlar,eşleşme isteği gibi nedenlerle yapabiliyorlar. Aşağıdaki konu faydalı olabilir. Kuşunuzu takip edip nedenini anlayabilirsiniz.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...mleri/muhabbet-kuslari-neden-kusar-21864.html

Konuya Göz Atmıştım Fakat Kuşuma Şuana Kadar Yeşillik Vs Vermedim Sadece Kendi Yemiyle Besledim Dediğim Gibi Deri Bilekliği Gagalamış Buralarda Muhabbet Kuşuyla İlgilenen Bir Veteriner Malesef Yok Daha Önceki Kuşumu İshal Nedeniyle Kaybettim Bundada Aynısı Olacak Diye Korkuyorum Dışkısı Hafif Sulanmış Vitamini Kesmelimiyim ?

Vitamine ara verin.Sulu dışkı için aspur,patates,pirinç lapası ve suyu verebilirsiniz. Eğer sulu dışkı geçmez veya daha da kötüleşir ise ilaç tedavisi gerekebilir. Benim de bir kuşum ağzından yemleri sindirmeden çıkarıyordu. Ama genel durumu iyi hareketli olduğu için müdahale etmeden kendiliğinden düzeldi. Sizde kuşunuzu gözlemleyip ona göre hareket edin.

Çok Fazla Kabarma Yok Fakat Hafif Kabarık Duruyor Düne Kadar Hiçbirşeyi Yoktu Bugun Başladı Dışkısıda Biraz Sulanmış Vitaminmi Fazla Geldi Acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:50 --

Konuya Göz Atmıştım Fakat Kuşuma Şuana Kadar Yeşillik Vs Vermedim Sadece Kendi Yemiyle Besledim Dediğim Gibi Deri Bilekliği Gagalamış Buralarda Muhabbet Kuşuyla İlgilenen Bir Veteriner Malesef Yok Daha Önceki Kuşumu İshal Nedeniyle Kaybettim Bundada Aynısı Olacak Diye Korkuyorum Dışkısı Hafif Sulanmış Vitamini Kesmelimiyim ?
Vitamini kesebilirsin ama ondan ziyade aspur vermeye başla. Pirinç lapasının suyunu oral yoldan ya da suluğuna koyarak verebilirsin.

Kabarması ve sulu dışkı tabi dikkat edilmesi gereken bir nokta.
Ama kusma dediğin bir kaç adet darı tanesi gibi ise bu cinsel kızgınlıktan da olabilir.
Belli bir objeye odaklanıp kur yapar gibi hareketlerden sonra bir ya da iki adet darı tanesi çıkardıysa bu durum çiftleşme sürecinde dişinin ağzına kusma içgüdüsünden kaynaklanıyor.
Bu dediklerim kuşunun erkek olması durumunda geçerli, eğer dişi ise hiç yazmamışım farzet..

Ishale kekik suyu da iyi geliyor. Benimki pek sevmezdi onu o ayrı tabi

Geri