petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşum Yem Çıkarıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Ziya Kalkavan tarafından 24 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Ziya Kalkavan

Ziya Kalkavan New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,

Muhabbet Kuşum Demin Koltuktayken Yediği Yemleri Sindirilmeden Çıkardığını Farkettim Keyfi Yerinde Ötmesinde Vs Sıkıntı Yok Deri Bir Bileklikle Oynuyordu 2-3 Gündür Bilekliğe Baktığımda Derilerinin Kopmuş Olduğunu Gordum Deriyi Yutmasından Olabilirmi ? Vitamin Bakımından Suyunu 2 Günde Bir Değiştiriyorum İçme Suyu Kullanıyorum 2 Damla Vitamin Ekliyorum Ayriyetten Yeminde Ve Kumunda Vitamin Mevcut Birde Gaga Taşında Vitamin Var Yardımcı Olursanız Sevinirim.

2. leonidas01

leonidas01 New Member

Beğenileri:
    0
    kardeş benim kuşum dada aynısı vardı 2,3 gün devam etti arkasına tüy değişimine girdi senin kuşun tüylerinde kabarma varmı sürekli olarak ayrıca baş kısmında beyaz yeni tüyler görebiliyormusun resim atarsan bakalım,

Tabi başka sorunda olabilir dikkat etmek lazım.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
  4. Ziya Kalkavan

Ziya Kalkavan New Member

Beğenileri:
    0
    Çok Fazla Kabarma Yok Fakat Hafif Kabarık Duruyor Düne Kadar Hiçbirşeyi Yoktu Bugun Başladı Dışkısıda Biraz Sulanmış Vitaminmi Fazla Geldi Acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:50 --

Konuya Göz Atmıştım Fakat Kuşuma Şuana Kadar Yeşillik Vs Vermedim Sadece Kendi Yemiyle Besledim Dediğim Gibi Deri Bilekliği Gagalamış Buralarda Muhabbet Kuşuyla İlgilenen Bir Veteriner Malesef Yok Daha Önceki Kuşumu İshal Nedeniyle Kaybettim Bundada Aynısı Olacak Diye Korkuyorum Dışkısı Hafif Sulanmış Vitamini Kesmelimiyim ?

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Vitamine ara verin.Sulu dışkı için aspur,patates,pirinç lapası ve suyu verebilirsiniz. Eğer sulu dışkı geçmez veya daha da kötüleşir ise ilaç tedavisi gerekebilir. Benim de bir kuşum ağzından yemleri sindirmeden çıkarıyordu. Ama genel durumu iyi hareketli olduğu için müdahale etmeden kendiliğinden düzeldi. Sizde kuşunuzu gözlemleyip ona göre hareket edin.

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Vitamini kesebilirsin ama ondan ziyade aspur vermeye başla. Pirinç lapasının suyunu oral yoldan ya da suluğuna koyarak verebilirsin.

7. Ziya Kalkavan

Ziya Kalkavan New Member

Beğenileri:
    0
    Aspuru Yeminemi Karıştırayım Yoksa Yem Yerine Aspurmu Vereyim ?

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Karışık yemin yerine aspur ver

9. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Kabarması ve sulu dışkı tabi dikkat edilmesi gereken bir nokta.
    Ama kusma dediğin bir kaç adet darı tanesi gibi ise bu cinsel kızgınlıktan da olabilir.
    Belli bir objeye odaklanıp kur yapar gibi hareketlerden sonra bir ya da iki adet darı tanesi çıkardıysa bu durum çiftleşme sürecinde dişinin ağzına kusma içgüdüsünden kaynaklanıyor.
    Bu dediklerim kuşunun erkek olması durumunda geçerli, eğer dişi ise hiç yazmamışım farzet..

10. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Ishale kekik suyu da iyi geliyor. Benimki pek sevmezdi onu o ayrı tabi

Sayfayı Paylaş