Karadeniz Pet

muhabbet kuşum yem yemiyor

Emirhan1

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yem yemiyor bugün saat 14.00 gibi aldım pek fazla hareket etmiyor şuan sadece kuyruğunu hafiften oynatıyor yardımlarınızı bekliyorum ilk evcil hayvan deneyimim

Sabırlı olun ortama alışınca normale döner.
yorumunuz için teşekkür ederim beklemekten başka yapıcak birşey yok o zaman kuş sesi açınca ötmeye başlıyor kafesten çıkarıp sevmelimiyim yoksa kafesin dışındanmı ilgi göstermeliyim aldığım yerde hergün 10 dk elinize alıp boyun taraflarını okşayın demişti

Muhabbet kuşunuzun ortama alışması gerekiyor, o süre içerisinde kafesin tabanına yem dökebilirsiniz. Kuşunuz ortama ve kafese alıştığı zaman yemliğinden yem yemeye başlar. Kabarması da kendini güvende hissetmemesinden kaynaklanıyor.

Muhabbet kuşunuzun ortama alışması gerekiyor, o süre içerisinde kafesin tabanına yem dökebilirsiniz. Kuşunuz ortama ve kafese alıştığı zaman yemliğinden yem yemeye başlar. Kabarması da kendini güvende hissetmemesinden kaynaklanıyor.
teşekkür ederim yemini direk içten taktım tüneğin yanına ordan yiyor o konuda çok mutluyum dahaca su içtiğini görmedim yemini bol bol yiyor sizce normalmi bu kadar çok yemesi :D yakındada su içmeye başlıyacağını umuyorum birde banyoluk filan almalımıyım hemen yoksa tam alışıncamı alıyım :)

Fotoğraf paylaşmamış ya da yaşını söylememişsiniz ama muhtemelen yavru ve bu yüzden yemlerin hepsini de yemiyordur. Büyük olanları, kabuğu sert olanları uğraşıp yiyemeyince bırakıyor, daha kolay kırabildiği yemlerden yiyordur. Bu yüzden de size çok yem yiyor gibi geliyordur. Sık sık yem kabuklarını üfleyerek temizleyin. Hatta akılı yemlik temin ederseniz daha kolay olur.

Fotoğraf paylaşmamış ya da yaşını söylememişsiniz ama muhtemelen yavru ve bu yüzden yemlerin hepsini de yemiyordur. Büyük olanları, kabuğu sert olanları uğraşıp yiyemeyince bırakıyor, daha kolay kırabildiği yemlerden yiyordur. Bu yüzden de size çok yem yiyor gibi geliyordur. Sık sık yem kabuklarını üfleyerek temizleyin. Hatta akılı yemlik temin ederseniz daha kolay olur.
evet daha 1 aylık bizim evdekiler çıldırdı pasta filan vermeye çalışıyorlar farkettim zaten bağzılarının kabukukları bağzılarıda kırık şuan sessizce ortamı inceliyor

Kendi yediğiniz yemeklerden vermemenizi tavsiye ederim. İşlenmiş besinler zararlı olur.

Yem yiyorsa su da içiyordur çok az içtiği için görmüyorsunuz. Denk gelmiyo yani.

Muhabbet kuşları hayatlarının yarısını yem yemekle geçirir. Yeter ki yesin. Suyunu da içer ortama ısındıkça ilerleme gösterir. Umarım sağlıklı bir kuşunuz olur :)

Muhabbet kuşları hayatlarının yarısını yem yemekle geçirir. Yeter ki yesin. Suyunu da içer ortama ısındıkça ilerleme gösterir. Umarım sağlıklı bir kuşunuz olur :)
teşekkür ederim umarım öyle olur şuan sadece duruyor sanırım tv izliyor :)

Geri