petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum yemden başka bişey yemiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cipet tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşu aldım 2 ay önce hala yemden başka bişey yemiyor yeşillik uzatıyorum kaçıyor ağzına değdirincede silkinip hemen başka yere gidiyor ne yapmalıyım?

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kafese koyun. Merak edip illaki tadiyorlar.

3. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Denedim koyduğum yere yanaşmıyor bile.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Mamanın üzerine yem serpiştir, sonra yemlikleri kaldırıp deneyebilirsin.
    Acıkınca yemleri yerken mamanın da tadına bakacaktır.

5. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler. Ben başka bi başlıkta resmini falan attım bilgi istemek için bu konularda biraz acemiyim de kusura bakmayın :/

6. Ayşegül Yılmaz

kafes tellerine sıkıştırın belki öyle merak edip yer. Bir de siz önünde bi yiyin gösterin yenicek birşey olduğunu. Ben bizim kuşu yeni bir yiyecekle tanıştırırken öyle yapıyorum. Bizim kuş özellikle salatalığa, havuca, marula, elmaya bayılıyor bir de bunları deneyin.

7. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Hepsini denedim oralı bile olmuyor yemden başka ne görse kanatlanıyor direk.

8. limon61

limon61 Guest

benimkinde de aynı sorun vardı bi taktik vereyim.kuşunu yakınına koy şapırdata şapırdata yemek ye muhakkak ilgi gösterecektir.artık yemek yerken kuşu kafesine koyuyorum aksi halde ağzımın içine girmeye çalışıyor o derece yani :D .yeni bir şey tattırmak için yanında yiyorum hep.

9. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Ben de kuşu tek almıştım bana eline gelmesini ve konuşmasını istiyorsan tek besle dediler.
    Kuşum oyucaklarla falan oynuyordu ,elime geliyordu ama konuşmuyordu.Yalnız eksik olan birşeyler vardı.Sadece kendi yemini yiyor dal darıya bile dokunmuyordu.Ben de gittim aynı yaşlarda dişi aldım beraber oynuyorlar dal darı yiyorlar elma havuç yiyorlar.
    Tecrübeliler daha iyi bilir ama kuşun yemesiyle tek çift oluşunun alakası sanki var gibi.

10. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Bu 2.kuşum benim öteki kuşum 9 sene yaşadı uçarken kaynar tencereye girip öldü. Ona uyguladıklarımın aynısını buna da uyguladım ama tık yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:48 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

Bu 2. kuşum öbür kuşum öldükten epey bi süre sonra almaya karar verip aldım. Ona uyguladıklarımın aynısını buna da uyguluyorum ama tık yok. Elime falan alışık uçarken kafama falan da konuyor o yönden sıkıntı yok ama yem ve krakerden başka herşeyden kaçıyor. Öteki kuşum ne yersem gelir ortak olurdu ama rengi farklı o yeşildi.

11. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşlarımın hepsi mandalina ve portakalla başladılar yem dışındaki yiyeceklere. Hatta 2 kuşumda da şaşırdığımız durum, mandalinanın kokusunu alır almaz elimize üşüşmüşlerdi :) Eğer sorununuz çözülmezse mevsimi geldiğinde deneyin derim.

12. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler denerim ama zannetmem kağıt bile kemiriyor yeşillikten kaçıyor.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kusum dal daridan korkuyor