Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yemden başka bişey yemiyor

cipet

Yeni Üye
Muhabbet kuşu aldım 2 ay önce hala yemden başka bişey yemiyor yeşillik uzatıyorum kaçıyor ağzına değdirincede silkinip hemen başka yere gidiyor ne yapmalıyım?

Kafese koyun. Merak edip illaki tadiyorlar.

Denedim koyduğum yere yanaşmıyor bile.

Teşekkürler. Ben başka bi başlıkta resmini falan attım bilgi istemek için bu konularda biraz acemiyim de kusura bakmayın :/

kafes tellerine sıkıştırın belki öyle merak edip yer. Bir de siz önünde bi yiyin gösterin yenicek birşey olduğunu. Ben bizim kuşu yeni bir yiyecekle tanıştırırken öyle yapıyorum. Bizim kuş özellikle salatalığa, havuca, marula, elmaya bayılıyor bir de bunları deneyin.

kafes tellerine sıkıştırın belki öyle merak edip yer. Bir de siz önünde bi yiyin gösterin yenicek birşey olduğunu. Ben bizim kuşu yeni bir yiyecekle tanıştırırken öyle yapıyorum. Bizim kuş özellikle salatalığa, havuca, marula, elmaya bayılıyor bir de bunları deneyin.

Hepsini denedim oralı bile olmuyor yemden başka ne görse kanatlanıyor direk.

Hepsini denedim oralı bile olmuyor yemden başka ne görse kanatlanıyor direk.

benimkinde de aynı sorun vardı bi taktik vereyim.kuşunu yakınına koy şapırdata şapırdata yemek ye muhakkak ilgi gösterecektir.artık yemek yerken kuşu kafesine koyuyorum aksi halde ağzımın içine girmeye çalışıyor o derece yani :D .yeni bir şey tattırmak için yanında yiyorum hep.

Muhabbet kuşu aldım 2 ay önce hala yemden başka bişey yemiyor yeşillik uzatıyorum kaçıyor ağzına değdirincede silkinip hemen başka yere gidiyor ne yapmalıyım?

Ben de kuşu tek almıştım bana eline gelmesini ve konuşmasını istiyorsan tek besle dediler.
Kuşum oyucaklarla falan oynuyordu ,elime geliyordu ama konuşmuyordu.Yalnız eksik olan birşeyler vardı.Sadece kendi yemini yiyor dal darıya bile dokunmuyordu.Ben de gittim aynı yaşlarda dişi aldım beraber oynuyorlar dal darı yiyorlar elma havuç yiyorlar.
Tecrübeliler daha iyi bilir ama kuşun yemesiyle tek çift oluşunun alakası sanki var gibi.

Bu 2.kuşum benim öteki kuşum 9 sene yaşadı uçarken kaynar tencereye girip öldü. Ona uyguladıklarımın aynısını buna da uyguladım ama tık yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:48 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

Ben de kuşu tek almıştım bana eline gelmesini ve konuşmasını istiyorsan tek besle dediler.
Kuşum oyucaklarla falan oynuyordu ,elime geliyordu ama konuşmuyordu.Yalnız eksik olan birşeyler vardı.Sadece kendi yemini yiyor dal darıya bile dokunmuyordu.Ben de gittim aynı yaşlarda dişi aldım beraber oynuyorlar dal darı yiyorlar elma havuç yiyorlar.
Tecrübeliler daha iyi bilir ama kuşun yemesiyle tek çift oluşunun alakası sanki var gibi.

Bu 2. kuşum öbür kuşum öldükten epey bi süre sonra almaya karar verip aldım. Ona uyguladıklarımın aynısını buna da uyguluyorum ama tık yok. Elime falan alışık uçarken kafama falan da konuyor o yönden sıkıntı yok ama yem ve krakerden başka herşeyden kaçıyor. Öteki kuşum ne yersem gelir ortak olurdu ama rengi farklı o yeşildi.

Benim kuşlarımın hepsi mandalina ve portakalla başladılar yem dışındaki yiyeceklere. Hatta 2 kuşumda da şaşırdığımız durum, mandalinanın kokusunu alır almaz elimize üşüşmüşlerdi :) Eğer sorununuz çözülmezse mevsimi geldiğinde deneyin derim.

Benim kuşlarımın hepsi mandalina ve portakalla başladılar yem dışındaki yiyeceklere. Hatta 2 kuşumda da şaşırdığımız durum, mandalinanın kokusunu alır almaz elimize üşüşmüşlerdi :) Eğer sorununuz çözülmezse mevsimi geldiğinde deneyin derim.

Teşekkürler denerim ama zannetmem kağıt bile kemiriyor yeşillikten kaçıyor.

Geri