Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yemliğinden yemiyor

Semih YILMAZ

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,yaklaşık 25 gün önce 1.5-2 aylıkken aldığım muhabbet kuşum daha ilk günlerden bana alışmaya başladı parmağıma geliyordu elimden yem yiyordu omzuma koyunca kaçmıyordu. Ama bugünlerde parmağıma pek gelmek istemiyor. Ayrıca yemliğinden de yem yemiyor. Dışarı çıkınca sürekli halıda veya yatağın üstünde çarşafı kemiriyor veya yerde yem arıyor. Halıda ne bulursa yiyor toz bile. Ben elimle yem verdiğimde ilk başta gelip yiyor ama 1-2 lokma yedikten sonra yemleri ağzıyla karıştırıp tekrar aşağı iniyor. Yerde yem yemeye devam ediyor. Parmağıma da artık gelmemeye başladı. Gelince de tekrar aşağı iniyor. Fark etmeden korkuttum mu bilmiyorum ama pek sanmıyorum da. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yemin Aynımı? Yeni Yem Filan Aldınmı?

hmm. abim bana ballı yemi çok fazla verirsen diğer yemi bırakıp onu yemek ister onu sadece ödül olarak vermelisin demişti. belkide ondandır. ama parmağınıza gelmemesiyle ilgili bir fikrim yok. inşallah eski haline döner:):):)

ballı yeme alışınca hep onu istiyorlar bende yaşadım o sorunu tatilde yemi unutrsak aç kalmasınlar die her zamankinden fazla verdim krakeri bir gün hiç yemedi ertesi gün biraz tırtıkladı sonra yemeğe başladı normal yemi eliniz konusunda bi fikrim yok ama size kızmış ya da küsmüş olabilir buda yemden kaynaklı olabilir dedğiniz gibi krakeri verdiğiniz için bile olabilir ilgilenmeye devam edin geçeceğini düşünüyorum benim uşumda ayağına krem sürerken benden bıkmıştı 2-3 gün yaklaşmadı bile sniri geçince devam ettik kaldığımız yerden

Arkadaşlar maalesef kuşumu kaybettim :( Bikaç gündür zaten yemliğinden yemiyordu ben de ballı yem yediriyordum ara sıra acıkınca yemliğinden yer diye düşünüyordum o yüzden fazla ballı yem vermedim. Bu sabah uyandığımda zaten halsizdim uğraştım ama ballı yem de yemedi. İlaç almak için pet shopa gittim geldiğimde ölmüş. Umarım benim yüzümden açlıktan ölmemiştir :'( Normalde sürekli dışarı çıkmaya çalışırdı hareketliydi ama bu sabah çok halsizdi :(

Arkadaşlar maalesef kuşumu kaybettim :( Bikaç gündür zaten yemliğinden yemiyordu ben de ballı yem yediriyordum ara sıra acıkınca yemliğinden yer diye düşünüyordum o yüzden fazla ballı yem vermedim. Bu sabah uyandığımda zaten halsizdim uğraştım ama ballı yem de yemedi. İlaç almak için pet shopa gittim geldiğimde ölmüş. Umarım benim yüzümden açlıktan ölmemiştir :'( Normalde sürekli dışarı çıkmaya çalışırdı hareketliydi ama bu sabah çok halsizdi :(
Geçmiş Olsun.Sanırım Hasta Oldu.Ceyranda Filan Kalmiş Olabilir

Geri