Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Yeni aldım azını açıp kaptıyor

BydmR

Meraklı Üye
merhaba arkadaşalr yenı bir muhabbet kuşu aldım ve azını aıçp kaptıyor bazen gözleri kısıyor Bide hiç harekt etmıyor Lütfen yardım

Yeni gelen kuş alışana kadar böyle şeyler yapar sorun yok.

Sıcaktanda yapıyo herkesin kuşu yapıyo

tm sağolun

havalar sıcak kardeş serin bir yere koy güneş direk görmeyen bizimkilerde kanatlarını açıp duruyorlar yandı garipler..

agalar beım kuş heralde ceryanda kaldı ya petshopdan gelirkene suyuna ilaç koyacam suda içmiyo napmam lazım yardım edın nolurya ölmesin

Son düzenleme:
selamun aleyküm ben bir mubiş aldım aldığımda azını açıp kapıyordu.bu günlerde çok halsiz ve sürekli uyuyor.mubişimi aldığım yere gidip sordum neden böle yapdıgını sordum.orada aynı bu durumda olan bir kuş vardı bana avisol adında bağırsak antibakteriyeli verdi.ve bir sitede okudum suyuna çocuk aspirini koyun yazıyordu.ve suyunu kaynatıp soğutup kuşa verirsen çok iyi olur. suyuna 1-2 damlalimon damlatabilirsin.ve avisol adında bir vitaminvar onuda kullanabilirsin.ben hayvanları çok severim.zavallı hayvancıklar hasta olunca çok üzülüyorum:(inşaAllah senin mubişinde benim mubişimde iyileşir...:)...

inşallah kardeşim avisol alacam yakın o kuşn olmzasa olmazı

öncellikle kuşunuzu kaça aldınız...bende yeni aldım kuşumu evde farkettim ağzını açıp kapıyordu..sandımki korkudan yapıyor ..sonra kusmaya başladı sonrası malum ishal vs...şu an hala hastalıkla mücadele ediyor...benim tavsiyem ucuz kuş almayın çünkü genelde hasta olanlar ucuz oluyor tecrübeyle bunu anlamış oldum...bu tarz kuş satıcılarını esefle kınıyorum...düşündükleri telk şey para...ellerinde çeşitli ilaçlar var en azından hasta kuşlara ilaç verip iyileştirip satabilirler...ucuz diye alıyoruz astarı kılıfını geçiyor...paraya üzükdüğüm için söylemiyorum ama minnacık canı iyileştirmek için dünyanın paarasını harcadım denemediğim ilaç kalmadı...sabaha ya çıkar ya çıkmaz ..

ben 25 tl ye aldım kuşu ama 3 ay sonra ishal oldu önceden de ağzını açıp kapıyordu

Fiyatla alakası ne

gözü tok satıcı varmı acaba...tek dertleri ellerindeki hasta kuşları satıp nakite çevirmek ve bir daha kuş satmak
ben bu konuda şikayette bulunucam bakanlığa mail atıcam..gerekirse bu tarz petshopları kapatsınlar veya caydırıcı cezalar versinler...daha sıkı denetlensin

ben 30 Tl aldım fakat petsohpda evde hoplayıp zıplayıp duruyodru evde tünekde duruyo hep uyukluyor

aynı sorun 40 tl den ucuzssa hastadır ..bakanlığın no sunu buldum arayıp şikayet edicem

Kanatlılar ve Küçükevciller Daire Başkanlığı

312 258 74 03