Karadeniz Pet

Muhabbet Kusum yumurtadan erken çıktı

ReisveCapkin

Yeni Üye
Muhabbet kusum yumurtadan iki gun erken cikti bisey olur mu vucudunun disindaki sari sey nedir bilgisi olan var mi
13e7544b25b34e717e4ab1223c4a435b.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O sari sey suan yok anne kus koparmis onu galiba

Son durumlari boyle
6a2688007dc282cb3f966da2b517d2e2.jpg

Gelişimi normal bir şekilde devam ediyorsa bir sorun olmayacaktır. Ama genede gözünüz üzerinde olsun çünkü erken çıkmış ve muhtemelen diğer yavrulardan daha eksik tamamlayacak helişimini

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herhangi bir sorun olmaz dimi sadece gec gelisir anladigim kadariyla

İnşallah olmaz siz gözlemlemeye devam edin erken çıktığı için yaşamama
ihtimali var

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anladim tesekkur ederim

O sarı şey yumurta kesesi.Yavru yumurta içinde gelişirken o kesedeki yumurta sarısı ile beslenir ve beslendikçe tüketir.O kese zamanla yok olacak.Yüce yaradan öyle bir düzenle yaratmışki canlıları,o kese bittiği zaman zaten doğum zamanıda gelmiş oluyor.Balıklardada bu iş böyledir.Yumurtanın bir ucundan zamanla kuyruk gelişirken diğer ucundan baş ve gövde gelişir.10-15.günlerde o kese balığın tam karnının altında olacak şekilde durur.zamanla balık kesedeki yumurta sarısı ile beslendikçe azalık ve 20.günde yok olur.Daha sonrada artemia,toz yada sıvı yem beslemesi yapılır.Kuşlar içinde işleyiş böyledir.Erken doğdugu için daha keseyi tam tüketememiş.O kese ile beslenmeye devam eder ve gelişimini sürdürür.Anne-baba yada diğer yavrular zarar vermezse sorun cıkacağını zannetmıyorum.

O yavrunun kendiliğinden çıktığını sanmıyorum siz boş mu dolu mu diye kontrol edeyim derken çıkarmışsınız gibi. Sorun olacağını sanmam normal gelişimini sürdürecektir diye tahmin ediyorum.

Merakli ve yaramaz bir kardeşim var o çıkarmış yumurtanin bir yanini delik görmüş oyle dedi bize

O delik hava odacığı. İnşallah yaşar, bu arada folluklu yuvalık öneririm böyle yuvalıklarda çarpık bacak hastalığı olma ihtimali yüksek.

Başınız sağolsun, üzülmeyin. Ömrü bu kadarmış, bidahakinde kuşlara daha dikkat edersiniz ve önlem alırsınız dış etkenlere karşı. Şuanki yavrucakları dikkatli büyütün.

Anladim folluklu yuvayla degistirsem disi kus yuvaya alisir mi

Söyleyecektim yaşamaz diye ama uzmek istemedim nasip kismet işte digerlerinin saglikli ömürleri olsun insallah