Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yumurtasını Yedi

• Konbuyu başlatan Snickers
  • Başlangıç tarihi
S

Snickers

Guest
Merhaba Arkadaşlar,
Bir çift muhabbet kuşum var ve dişi dün ilk defa yumurtladı.Kafese 2 tane yuva aldım çünkü erkek de yuvada zaman geçirmeye bayılıyor.Dişi dün bir tanesine yumurtladı.Yuvanın içinde hiçbir şey yoktu talaş vs.Sadece dün akşam dişi yuvada değilken yuvanın tepesini açtım ve yumurtaya baktım ama hiç dokunmadım .Sizce kıskanıp da yemiş olabilir mi yoksa mineral eksikliğinden falan mı ?Beyaz gaga taşı var ve sularına vitamin koyuyorum. Sadece mama yapmadım.Eğer mineral eksikliğinden yediğini düşünüyorsanız bana mama tarifi önerebilirmisiniz?Son olarak kafes salonda televizyonun yanında duruyor.Televizyonun oluşturacağı gürültüden rahatsız olma gibi bir durumları olabilir mi ?

Strese girip veya dediğiniz gibi kıskanıp yemiştir, kafesi yüksekte sessiz bir ortamda tutun,

Ancak öyle bir ana denk geldi ki 1 hafta içinde taşınacağız ve evde yüksek bir ortam yok.Ev dağınık ve gürültülü.Ne yapacağım hiç bilmiyorum.

Bu şartlarda sağlıklı bir yumurta çıkaracağını sanmıyorum

Gaga taşı yerine kalamar kemiği almanızı öneririm.kalsiyum eksikliğine önemli katksı olur. Ayrıca mama vermelisin mutlaka. Tariff için forumda mama başlığı altında yeralan mama tarifini deneyebilirsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

iki tane yuva mı astınız kafese yanlış yapmışsınız birini cıkarın hemen

Taşınacaksanız zaten büyük ihtimal bakmaz yumurtalara.

aynı durum bendede oldu dişi kuş 2 adet yumurtadan sonra bir ara sadece baktım kaç tane olmuş diye ondan sonra, ertesi gün kafeste iki yumutanın yuvalıktan atılmış olduğunu gördüm yumurtalar kırılmamıştı bende tekrar el değmeden yerine koydum dişi yine yumurtaları atmıştı..bende anlamadım niye böyle yaptığını,üstelik o yumurtaları o yuvadan nasıl atıyor hemde kırmadan o daha şaşırtıcı geldi..

Gaga taşı yerine kalamar kemiği almanızı öneririm.kalsiyum eksikliğine önemli katksı olur. Ayrıca mama vermelisin mutlaka. Tariff için forumda mama başlığı altında yeralan mama tarifini deneyebilirsin.

Ne alaka kalamar kemigi demişsinizde gaga taşıda mürekkep balıgı kemiginden ayrıca bu dediginizin hiç bir alakası yok . Ve sunuda eklemek isterim mama yapmak kuşlara şart değildir bunu bilinki petshoplardaki bakıcılar sürekli kuşlara mama yapayım diye ugrasmıyoralr :) Siz kendinizi koşullandırmışsınız bu konuda mama şart şunu almazsa vitaminsiz kalır felan .

Çoğu gaga taşı mürekkep balığı kemiğiin içerdiği kalsiyum miktarı kadar kalsiyum içermiyor çünkü yapay içerikli ürünler.nitekim kuşların yumurtalarını yemelerindeki sebeplerden psikolojik etkenler dışındaki sebepler kalsiyum ve protein eksikliği sebebiyle gerçekleşmekte.dolayısıyla psikolojik faktör dışında tavsiye verecek olursak kalsiyum ve protein eksikliklerini gidermelerii dolayısıyla mürekkep balığı kemiği ve yumurta içerikli mama takviyesi yapmalarını önermek kışkusuz yapılacak optimum öneri olup bunları mantıksız bulan teorininde aksini ispat etmesini beklerim.

Ne alaka kalamar kemigi demişsinizde gaga taşıda mürekkep balıgı kemiginden ayrıca bu dediginizin hiç bir alakası yok . Ve sunuda eklemek isterim mama yapmak kuşlara şart değildir bunu bilinki petshoplardaki bakıcılar sürekli kuşlara mama yapayım diye ugrasmıyoralr :) Siz kendinizi koşullandırmışsınız bu konuda mama şart şunu almazsa vitaminsiz kalır felan .

Nasıl ne alaka adam en güzel açıklamayı yapmış.Gaga taşlarının çoğu kireçten ibaret.Mama olayına gelirsek GERÇEK üreticiler mama verir kuşların sağlıklı olması için senin baktığın petshoplar merdiven altı yerler olmasın zaten petshoplar bi nevi merdiven altı sayılır modern??.Bunca adam var üretici kimse senin gibi ahkam kesmiyor burada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:03 --

Çoğu gaga taşı mürekkep balığı kemiğiin içerdiği kalsiyum miktarı kadar kalsiyum içermiyor çünkü yapay içerikli ürünler.nitekim kuşların yumurtalarını yemelerindeki sebeplerden psikolojik etkenler dışındaki sebepler kalsiyum ve protein eksikliği sebebiyle gerçekleşmekte.dolayısıyla psikolojik faktör dışında tavsiye verecek olursak kalsiyum ve protein eksikliklerini gidermelerii dolayısıyla mürekkep balığı kemiği ve yumurta içerikli mama takviyesi yapmalarını önermek kışkusuz yapılacak optimum öneri olup bunları mantıksız bulan teorininde aksini ispat etmesini beklerim.

Sen sonuna kadar haklısın gayette güzel açıklamışsın.Arkadaş ahkam kesme konusunda gayet başarılı

aynı durum bendede oldu dişi kuş 2 adet yumurtadan sonra bir ara sadece baktım kaç tane olmuş diye ondan sonra, ertesi gün kafeste iki yumutanın yuvalıktan atılmış olduğunu gördüm yumurtalar kırılmamıştı bende tekrar el değmeden yerine koydum dişi yine yumurtaları atmıştı..bende anlamadım niye böyle yaptığını,üstelik o yumurtaları o yuvadan nasıl atıyor hemde kırmadan o daha şaşırtıcı geldi..

Atmak değil de taşımış olabilir mi? Uzman arkadaşlar daha iyi bilirler ama belki yuvayı güvenli bulmadı ve o attı dediğin yere taşıdı yumurtaları. Olabilir mi aceba? Kırmadan atma deyince aklıma bu geldi. Belki de olduğu yerde kalmalı ve dokunulmamalı. Benimki de yumurtlasa da kafesin ortasına yumurtlasa keşke. :D

Bu durumda iki ihtimal vardır 1. ihtimal kuşlarınızın yuvasına baktığınız için kıskandı huzursuz oldu yuvanın güvenli olmadığını düşündü ve kırdı. 2. ihtimal o yumurtalar boştu dişi çıkmayacağını bildi ve yedi dolu yumurtlamaya bu aralar devam edip yatacaktır.. Bana sorarsanız 2. şık.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:21 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

Ayrıca 2. yuvayı çıkarın dişi erkek beraber girsin sıkıntı olmaz.. kafesinizde kalamar kemiği kesinlikle bulunsun

Nasıl ne alaka adam en güzel açıklamayı yapmış.Gaga taşlarının çoğu kireçten ibaret.Mama olayına gelirsek GERÇEK üreticiler mama verir kuşların sağlıklı olması için senin baktığın petshoplar merdiven altı yerler olmasın zaten petshoplar bi nevi merdiven altı sayılır modern??.Bunca adam var üretici kimse senin gibi ahkam kesmiyor burada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:03 --

Sen sonuna kadar haklısın gayette güzel açıklamışsın.Arkadaş ahkam kesme konusunda gayet başarılı

Teşekkür ederim fikrimi destekledğiniz için

Geri