Karadeniz Pet

muhabbet kusum yumurtladı yardım !!!

chuck35

Yeni Üye
mrb ... 23 SUBATTA PET SHOPTAN ERKEK kus 2 yaslarında satın aldım dişi kusumun kızıstıgını soledıle kuyruk kısmına dogru tumsek vardı baya bı ... erkekle anlasamıolardı bızımkısı gaglıyordu bende gerı verdım .. tabı yuvalık ve buyuk kafeste almıstım .... sonra gıttım 3-4 ylık bı erkek kus aldım ayrı kafeste fakat kusum cok sınırlı ve agresıftı ... yuvalıga gırıp cıkıyordu bu donem ıcerısınde ... sonra gıttım baska o yaslarda kus olmadıgı ıcın verdıgım kusu gerı aldım .. 2 gun nce dısı kusum 1 tane yumurta verdı .... ve erkek kusta yanındaydı .. erkek kus onu beslemıyor ... kendsı kuluckadan cıkıp kendı beslenıor .. murekkeb balıgı kemıgını dahı kendı yıyor .... erkekle aralarında bısey oldugunu sanmıyorum .. bugun 2 gun oldu 2. bı yumurta yok .... sızce kendı kendınemı yumurtluyor ... yoksa dolumudur .. yardımcı olun lutfen ...:confused:

Dediğiniz gibi çiftleşme olmama ihtimali yüksek bu nedenle boştur yumurta ama her ihtimale karşı birazdaha bekleyin.

e sımdı erkegı yanından alayımmı cunkı ne zaman yuvalıktan cıksa ona saldırıor .. garıbım dıgerıde rahatsız ... 2 gun doldu bugun 3. gun baska yumurta yok cuma sabah vardı .. bugun pazar oglen ... 6 gun olunca fenerle bakıcam ...

Aşırı kavga ediyorlarsa erkeği ayırın. Daha sonra tekrar eşe atmayı deneyebilirsiniz.

cok tesekkur ederım :) oyle denıyecegım ..arık 3 gun sonra fılan fenerle bakıcam yumurtaya .. ıns doludur bos ıse yuvalıgı cıkartayımmı buyuk kafeste 2 erkegım var ... 2 erkek bı dısı doru lurmu es tutması ıcın pekı ? cunkı yuvalık kaldıkca bızımkı ıcerısıne gırıcek ...

Boş ise yumurtayı alırsınız daha sonra biraz dinlendirip erkeklerin yanına atın. Hangi erkekle yakınlaşırsa diğer erkeği ayırırsınız.

evet suan 2. yumurtada geldı ... sureklı soru soruyorum ozur dılerım bunun ıcın fakat .. normal perıoddayumurtlaması ... kendı kendıne olmadıgını gostermezmı ? .. yanı kendı kendıne yumurtluyosa yıne 4-6 arası mı yumurtlıcak anlamına gelıo ... bıde dısı kusum benle cok yakın oldugu ıcın ve erkekle kavga ettıgı ıcın benım agzımdan beslenıor suyu ve bebe bıskuvısı verıyorum azımda ezıp ve benden cekınmıyor yıyor yuvalıga donuyor ... bıde ılk yumurta 2. sınden daha buyuk ... ıcı bos olan yumurtalar kuluckada buyurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:53 --

bu arada arkadaslar yanına koydugum 2 yaslarındakı erkek kusun ayrı kafese aldım demıstım ... suan onun yem kustugunu farkettım .. yanı aralarında cıftlesme olmus olabılırmı ?? ..

Geri