Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yuvalıktan hiç çıkmıyor

• Konbuyu başlatan Ahmet Yusuf TAŞ
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yusuf TAŞ

Guest
Evet arkadaşlar başlıktada dediğim gibi yuvalıktan hiç çıkmıyor hep yuvalıkta kapağı biraz açtım uyuyordu sonra uyandığında erkek kuş onu besliyor ne yumurtladı ne çiftleşti sanki kulaçkaya yatmış gibi bi hareketleri var birde yuvalığın içini kazıya kazıya ayağını geçecek kadar talaşla doldurmuş erkek çiftleşmek istiyor ama dişi yuvalıktan çıkmak bilmiyor sizce neden ikiside kızışmış durumda acaba yumurtlarmı ?

peki ne zaman çiftleşireskiden yuvalığı kazırdı ama artık kazımıyor talaşla doldu sadece kulaçkaya yatarmış gibi tüylerini şişirip bekliyor

Birde dişi kuş içinde uyuyor çok halsiz bugünlerde vitamin ilaçlarını eksiksiz veriyorum neden acaba söylermisiniz arkadaşlar ishal değil tüy dökümü varmı bilmiyorum ama bu aralar kafesin tabanı sadece tüyle doldu fazla kaşınmıyor birde erkek kendi kendine başını sallayıp kur yapıyor ama dişi kuş yuvalıkta uyuyor lütfen yardım.

Yaw arkadaşın konusunu bölmek gibi oluyor ama aynısı benimkilerde de var. Yalnız benimkinde erkek hiç çıkmıyor. Dişi ara sıra çıkıyor. Yumurta maması verdim. Doğru dürüst yemiyorlar. Kuş beslemekten hiç anlamıyorum. Bi süredir tüy döküp duruyolardı. İshal yok. Bi yardım ediverin.

bu dönemde tüy dökmesi normaldir.

Geri